PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Türkiye Gazetesi: Sözleşmeli Personele Kadro Takvimi

Kabine toplantısının ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan Çalışma Bakanı Vedat Bilgin, meclis açıldığında ilk olarak sözleşmeli personel dosyasını gündeme getireceklerini söyledi.

Gündem 07.09.2022, 10:16 Cansu Polat
Türkiye Gazetesi: Sözleşmeli Personele Kadro Takvimi

TYT ile ilgili çalışmaların biraz daha zaman alacağını kaydeden Çalışma Bakanı, EYT’nin aralık ayında Meclis’e geleceğini açıklamıştı.

Kamudaki sözleşmeli personelle ilgili çalışmaların sona ermek üzere olduğunu söyleyen Çalışma Bakanı Bilgin, meclis ilk açıldığında sözleşmeli personel dosyasını gündeme getireceklerini şu anda üzerinde çalıştıkları dosyanın sözleşmeliler olduğunu ve çalışmayı tamamlamak üzere olduklarını duyurdu.

SORUNLAR SIRAYLA ÇÖZÜLECEK

Sözleşmeli personelle ilgili çalıştıktan sonra maden işçileri ve taşeron işçiler ile ilgili konular üzerinde çalışacaklarını anlatan Bakan Bilgin, “Sözleşmeli personel ve geçici işçiler, bir an önce çözmemiz gereken dosyalar. Sözleşmeli personel mevzusunu çözüyoruz, önümüzdeki günlerde sizlerle de paylaşırız. Sonra maden işçileri, ondan sonra da kadroya geçmemiş taşeron işçilerle bir çalışmamız var. O da ayrı bir dosya. Sözleşmeli personelle ilgili çalışma bittikten sonra onu ele alacağız” diye konuştu. EYT Platformu üyelerinden oluşan bir heyet, Ağustos ayında AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Emin Akbaşoğlu ve MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay ile görüşmüştü.

EYT düzenlemesindeki beklentilerini anlatan EYT Platformu üyeleri, sonrasında da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile bir araya gelerek EYT’nin bu yılın sonuna kadar çözülmesi için söz almıştı.

Yorumlar (9)
4b’li 3 hafta önce
Sağlık bakanlığında 8 yıldır 4b Li çalışıyorum artık kadro hakkımız
... 3 hafta önce
ASM lerdeki kamu personeli olmayan sağlık çalışanları en azından 45-a 4b sözleşmesine geçirilmeli. 4 yol sonunda kaldıysa otomatik geçmeli .. Taşeron işçileri 1 günde kadroya alan hükümet memur adaylarını unutmamali.
Vatandas 3 hafta önce
Yazik gunah ya bu sorunlari kim meydana getirdi? Durduk yere gündemi meşgul ediyorlar o kadar bürakrat bununla uğraşiyor.....
ALLAHINDAN BULSUN 3 hafta önce
EYYY MHP BİZ 3600 EK GÖSTERGE ALAMADIK Bİ ZAHMET ONU DA İLET ORTAĞINA YOKSA İKİNİZ DE GİDİYORSUNUZ DEMEDİ DEME SAĞLIK PERSONELİ 2008 SONRASI 3600 EK GÖSTERGE ALAMADI DİYORUM İNANMIYAN ALLAHINDAN BULSUN
emre 3 hafta önce
çözüm ne abi taslak nedir nedir bu devlet sırrımı acıklayın çalışmalarınızı bilelim her ağızdan bir ses cıkıyor yazık 9 yoldor kpss ile atanmış süresiz sözleşmeliyiz bizden 4 yıl sonra atanan 4blilere kadro verdiniz bizi çakılı tuttunuz
4cli 3 hafta önce
Gelmez umarım haksızlık olacak
Hizmetli 3 hafta önce
Mhp nin seçim vadi ne olacak hani hizmetliye verdiği sözler yardımcı hizmetlilerin sorunu ne olacak 110 bin hizmetli mhp nin verdiği seçim beyanında ki sözü bekliyor
Yhs 3 hafta önce
Yhs MHP verdiği sözü tutsun bekliyoruz yoksa ben oy vermem
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
14
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?