PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

TRT Haber: Sözleşmeliye Kadroda Sona Yaklaşılıyor

600 bine yakın kamu personelinin yakından ilgilendiren sözleşmeli personele kadro düzenlemesi ile ilgili TRT Haberde yer alan bilgiye göre düzenlemede sona yaklaşıldı.

Gündem 01.11.2022, 14:35 01.11.2022, 14:38 Cansu Polat
TRT Haber: Sözleşmeliye Kadroda Sona Yaklaşılıyor

Sözleşmeli personele yapılacak olan kanun düzenlemesi ile ilgili gözler Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na çevrilmiş durumda.

Çalışma Bakanlığının özel ekip oluşturduğu çalışmayayla sona yaklaşıldığı öğrenildi.

600 bine yakın sözleşmeli personeli yakından ilgilendiren düzenleme sonrası kamuda sözleşme türlerini tek tip inmesi hedefleniyor.

Sözleşmeli personelle ilgili çalışmanın hızlandırıldığı, çerçevesinin ise yavaş yavaş netleştiği, teknik çalışmanın büyük ölçüde tamamlandığı öğrenildi.

Bilindiği gibi kamuda yaklaşık 600.000 sözleşmeli personel görev yapıyor.

Sözleşmeli personellerin kurumlar arası yer değiştirme hakkı ya da görevde yükselme sınavına girme gibi hakları hali hazırda bulunmuyor.

Çalışma Bakanlığının son şeklini vereceği çalışmanın tamamlanmasının ardından kamudaki kadrolar arası farklılıkların ortadan kalkacağı bekleniyor.

Diğer taraftan Sözleşmeli personelin kadroya geçişinin isteye bağlı olacağı, düzenlemenin son şeklinin ise önümüzdeki günlerde netleşeceği TRT Haberde yer aldı.

Yorumlar (1)
4/B liler Diyorki 1 ay önce
HADİ ARTİK GÖZÜMÜZ YOLLARDA KALDI OLSUN BİTİSİN SÖZLEŞME PERSONEL İŞİ