PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

TRT Başta Olmak Üzere Ulusal Basın Sağlıkçılara Zam Haberleri Yapıyor

Sağlık Bakanı Koca'nın açıklamalarının ardından sağlık çalışanlarına yönelik diğer memurlardan farklı olarak ekstra zam yapıldığı TRT, sabah gazetesi ve TGRT’de vatandaşa duyuruldu.

Gündem 04.08.2022, 07:37 04.08.2022, 08:50 Cansu Polat
TRT Başta Olmak Üzere Ulusal Basın Sağlıkçılara Zam Haberleri Yapıyor

Öncelikle diğer devlet memurlarına temmuz ayında ne kadar zam yapıldıysa sağlık çalışanlarına da o oranda zam geldiğini tüm kamuoyuna duyurmak isteriz. Sağlık çalışanlarının ücretlerine şu an itibarıyla ekstra bir iyileştirme yapılmadı.

Dün TRT’nin Bakan Koca’nın açıklamalarına dayanarak yaptığı zam haberinin ardından sabah gazetesi ve TRT Haber de sağlık çalışanları zam almış gibi haber yaptılar.

Yapılan haberlerde; “Sağlık çalışanlarının mali haklarının iyileştirilmesini içeren kanun, haziran ayında yasalaşmıştı. Kanun ile 1 Ocak 2029’a kadar sözleşmeli aile hekimi olarak çalışanların, tıpta uzmanlık sınavı sonuçlarına göre merkezî yerleştirmeye tabi olmaksızın, Tıpta Uzmanlık Kurulunca belirlenen esaslar çerçevesinde aile hekimliği uzmanlık eğitimi yapabilmesine imkân verilmişti. Ayrıca, Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına atanan ve döner sermaye gelirlerinden ek ödeme alan eğitim görevlilerine, en yüksek devlet memuru aylığının yüzde 410’u; uzman tabip, tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman diş tabiplerine yüzde 335’i ve pratisyen tabip ve diş tabiplerine ise yüzde 265’i oranında, her ay herhangi bir katkıya bağlı olmaksızın, ek ödeme yapılması karara bağlanmıştı.”

Yorumlar (6)
saglikci 2 ay önce
kendi anam babam bile inanmıyor 20 yıldır tek kuruş almadığımıza. hastanedeki temizlikci arkadaşlar bile bizden çok alıyor. sonra diyorlar niye sıra yok doktor yok. normal adam basıyor istifayı geçiyor özele. sende bekle dur sıra. çook beklersiniz.
BKS 2 ay önce
15 Ağustosta bodrolara yansıyacak ve çok memnuniyet uyandıracak, dedi yani ben Bakanımıza inanıyorum, dedi gerçekten , yani olmazsa onun adına üzülürüm , oyalama olur mu , çıktı dedi , demedim der mi, ben çıktım da neden dedim der mi, o da bir baba çocuk okutuyor ev geçindiriyor, böyle bir sözün altında artık kalmaz..
Hekime 2 ay önce
Aralıkta zam olacak diyip sonra performansın arttırılması ile gelir artacak ama zam olacak gibi bir algı oluşmuş demişlerdi.
sağlıkçı 2 ay önce
yalandan kim ölmüş
nerede yaşıyoruz? 2 ay önce
bırakın vatandaşı diğer memur grupları bizim her ay ekstra zam aldığımızı zannediyorlar...
Veli 2 ay önce
Keşke daglikcinolsaydim
Mmas alıyorlar saglik sabit alıyorlar nöbet alıyorlar ek ödeme de alacaklar
14
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?