Trabzon Ahi Evren Kalp Hastanesi'nde Başhekim Krizi İddiası!

Trabzon Ahi Evren Göğüs Kalp Ve Damar Cerrahisi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi'nde başhekim krizi yaşandığı iddia edilirken, hastaneden iddialarla ilgili jet hızıyla açıklama yapıldı.

Gündem 14.10.2019, 17:16 15.10.2019, 10:30 Güler Sağlam
Trabzon Ahi Evren Kalp Hastanesi'nde Başhekim Krizi İddiası!

Trabzon’da son yıllarda kentte görev alan bürokratlarda büyük sorunlar yaşanıyor denilen haber 61 isimli sitede yer alan haberde; 

En fazla şikayet edilen arasında bahsettiren ise Trabzon Ahi Evren Göğüs Kalp Ve Damar Cerrahisi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç Dr İsmet Durmuş oldu.

Numune Hastanesi’nde başhekimken yaşanan olaylarla adından sıkça bahsettiren Doç Dr İsmet Durmuş, Ahi Evren’de de yönetim şekliyle eleştirirken hastanenin tecrübeli As kadrosunda da dağılmalara sebep olduğu gelen bilgiler arasında..

Hatta bazı doktorlar rapor alıp ayrılırken bazılarının da Bakanlara şikayetlerini bildiren mektup yazdıkları öğrenildi.

İsmet Durmuş’un gelmesiyle yönetim şeklinde ki uyumsuzluklar nedeniyle ilk önce 5 doktor hastaneden ayrıldı!

Kardiyolojiden Doç Dr Hakan Kara, Doç Dr Levent Korkmaz, Doç Dr Ahmet Çağrı , Göğüs hastalıklarından Dr Fatih Ayyıldız , Dr Orhan Öztürk hastaneyi bırakmaları şok yaratmıştı!

Ardından krizle ikinci kopma geliyor..

Kalp damar cerrahisinden Doç Dr Sefer Usta (Aynı zamanda sağlık il müdürü Hakan Usta’nın kardeşi), Doç Dr Ümit Menteşe, Opr Dr Öner Kurt ve Opr Dr Emre Doğan’ın da ayrıca kardiylojiden Dr Ömer Faruk ve anestezi doktorlarından bir kaçının da başhekimin idari şeklinden rahatsız oldukları ve hastaneden her an ayrılabilecekleri konuşuluyor.

Bu sıkıntılar sadece doktorlarla sınırlı olmayıp hemşiresinden, güvenliğe ve temizlik personellerine kadar rahatsızlık olduğu belirtiliyor.

Çeşitli kanallardan siyasilere, bakanına kadar problemler iletilmişken Trabzon eski Milletvekili ve Rektör Cevdet Erdöl sebebiyle gerekenin yapılamadığı, şikayetlerin dikkate alınmadığı ifade ediliyor.

Bu gidişle Ahi Evren Kalp Hastanesi yakında hastanelik olacak!

Hastanede yönetiminden gelen son dakika bilgilerine göre 6 doktorun birinin rapor aldığı, bir diğerinin öğretim görevlisi olarak ayrıldığı ifade edildi. Başhekim İsmet Durmuş'un da iddia edilenlerle alakalı açıklama yapacağı öğrenildi.

HASTANEDEN JET HIZIYLA YALANLAMA!

BİR ŞEKİLDE RANTI KESİLEN KİMSE YA DA ÇEVRELERİN GERÇEKDIŞI BEYAN VE HABERLER İLE KURUM ALEYHİNE FAALİYET YÜRÜTMEKTE OLDUĞUNU ÜZÜLEREK İZLEMEKTEYİZ.

Trabzon Ahi Evren Göğüs Kalp ve Damar Cerrahi Hastanesi yönetimi son günlerdeki iddialarla ilgili cevap verdi. "Bir şekilde rantı kesilen kimse ya da çevrelerin gerçekdışı beyan ve haberler ile kurum aleyhine faaliyet yürütmekte olduğunu üzülerek izlemekteyiz." ifadelerinin kullanıldığı açıklamada "Alanında tecrübeli ve başarılı sağlık ekibi ile aziz milletimizin hakettiği tıbbi hizmeti de vermeye devam etmektedir." ifadelerine yer verildi.

İşte iddialara verilen  o cevaplar;

T.C S.B. S.B.Ü  Ahi Evren Göğüs Kalp ve Damar Cerrahi Hastanesi bölge Hastanesi olarak hizmet vermektedir. 

Hastane misyonuna uygun hizmeti ile bölge dışından gelen hastalara hatta yabancı ülke vatandaşlarına da hizmet vermektedir . 

Kardiyoloji  biriminde özellikli tedavi/girişimsel işlemler   yine kalp damar cerrahisinde özellikli üst düzey cerrahi ameliyatlar/girişimler yapılmaktadır 

Bu yılın ilk 9 ayında 786 A grubu ameliyat yapılmıştır. Bunların 378 i Bypass ameliyatı diğerleri kapak ve büyük damar cerrahi işlemleridir.;

Bu süreçte kardiyoloji biriminde 4292 anjiyo ve 1175 stent işlemi yapılmıştır .

Ayrıca kalp pili , doğumsal kalp hastalığı ve aort kapak girişimsel işlemleri de yapılmaktadır . 


Kalp nakli için başvuruda bulunulmuş olup onay için  gerekli görülen  prosedürler yerine getirilmektedir  . 

Hastane 7/24 hizmet vermektedir. 

Hekimlerimiz görevinin başında devam etmektedir. İstifa eden ya da dilekçe sunan  hekimimiz yoktur. Kardiyolojiden bir hekim ve Kanuni EAH'de çalışan hekim  eşi kısa süreli  ücretsiz  izin almışlardır. 

Son yıllarda yaşanan döviz kökenli kriz ve fırsatcılara rağmen hizmetlerde aksama yaşanmamıştır. 

Bir şekilde rantı kesilen kimse ya da çevrelerin gerçekdışı beyan ve haberler ile kurum aleyhine faaliyet yürütmekte olduğunu üzülerek izlemekteyiz. 

Ahi Evren hastanesi kalite , verimlilik, kalite izleme değerlendirme , evraksız hastane modeli ve sağlık turizmi açısından ilin önde gelen sağlık kuruluşudur. 

Alanında tecrübeli ve başarılı sağlık ekibi ile aziz milletimizin hakettiği tıbbi hizmeti de vermeye devam etmektedir.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (12)
Sadik kalafat 2 yıl önce
Merhabalar haber uzucu ve tarafli bir haber bashekim sn Durmus harika bir adam ve guzel bir insan gorevinden arda kalan zaman nini yine karadeniz insani icin harcayan memleketin insani icin mucadelesini basariyla surduren adam gibi bir adam Allah milletin basindan eksik etmesin Trabzon da 10 kisiye sorun dokuzu memnundur bence bu haber kiskanclik ve cekememezlikle dolu yazik ya memleket te kac Ismet durmus gibi adam var herkes aynaya baksin bu olay bizde bayagi moda camur at izi kalsin yapmayin beyler o kadar kolay harcamaya calistiginiz insanlar kolay yetismiyor emege meslege adamliga ve insanliga karsi yapilmis iftiradir.sn .ismet Durmus beyefendiye hizmetlerinden dolayi tesekkur ederim basarilarinin devamini dilerim meyve veren agaci taslarlar sn. Bashekimim aldirmayin herkes koltuk pesinde ???
Seyfullah başkır 2 yıl önce
Allah in naletı uzerınıze olsun herkes rant beşinde ismet hoca halka hızmet peşinde bukadar şerefsızlık olurmu adi şerefsizler 85 yaşindaki rahmetli babam son nefesınde ısmet hocayı sordu ısmet hocayı cekemeyen bazı surmenelı ve büyük şehirli yavşaklar var camur at ızı kalsın
Aydın öksüz 2 yıl önce
Yazık hemde ne yazık Sayın ismet durmuşu trabzondan değil Türkiye den çıkartın galıba bazı siyasilerin önünü kesmesinden endişe duyanlar var
Bayram Ali demir 2 yıl önce
Karadeniz bölgesinin yetiştirmiş olduğu nadir insanlardan biri herkese insanca yaklaşımı olmuş insanlara insanca yaklaşmış bir başhekim deyil sanki bir arkadaş gibi hastalarıyla ilgilenmiş bir insan alAllah yolunu açık etsin güzel insan

SENİ SEVİYORUZ
Özcan durmuş 2 yıl önce
Memleketimizin hali bu gercekten isinin hakkini vereni yerle bir etme cabalari ismet hocami bilenler bilir yolun cizgin belli halk adami iyiki varsin hocam
Yaşar PEKR 2 yıl önce
Siz hiç kızılağaca çomak atıldığını gördünüz ya da duydunuz mu? Meyva veren ağaç taşlanır! Hele bir de birilerinin tekerine çomak sokmuşsanız... İyi ki; İsmet DURMUŞ gibileri var, Allah başımızdan eksik etmesin.
Selahattin İsmailoğlu 2 yıl önce
Maalesef üzücü bir haber
İnsanlar maalesef iş yapan insanın yanında olacağına Çıkar peşinde olmuş doğru birdir ismet durmuş hocamız Sürmeneden her Hanki bir kişi için arasak yardımcı olmak için elinden geleni yapar Bu şu demek değildir sadece Sürmene için değil bölgeden hastaneye giden tüm hastalarla birebir ilgilenir diyebiliriz lakin görünen şu ki birilerinin damarına basılmış
Her kim bu çanağa ekmek doğruyorsa şiddetle ve esefle kınıyorum
Kişilik para ile alınmaz maalesef
Sürmene esnaf odası başkanı
Selahattin İsmailoğlu
taner alemdar 2 yıl önce
bu tamamen il sağlık müdürü hakan ustanın kardeşini başhekim yapmak için pilanladıgı bir oyundan ibarettir....
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
32
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?