PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

TOKİ’nin 500 Bin Konutu Böyle Olacak!

Toplu Konut İdaresinin başlattığı sosyal konut projesinde dairelerin planları belli olurken İstanbul Esenler’deki projeyle aynı olacağı öğrenildi.

Gündem 22.09.2022, 08:28 22.09.2022, 10:38 Cansu Polat
TOKİ’nin 500 Bin Konutu Böyle Olacak!

İktidar tarafından Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi olarak kamuoyuna duyurulan sosyal konut projesi ile ilgili örnek daire planları basınına yansıdı.

Sosyal konut projesine yaklaşık 4 milyon başvuru yapılırken TOKİ tarafından İstanbul Esenler’de yapılan konut modellerinin sosyal konut projesinde uygulanacağı belirtildi.

İstanbul Esenler’de 2 + 1 ve 3 + 1 daireleri gezen basın mansupları, binaların 5 katlı ve kişi başına 17 metre² yeşil alan düştüğünü haberleştirirken, her dairede balkon olduğu ve 3+1 ‘lerde ebeveyn banyosunun bile olduğunu aktardı.

Esenler’de ki dairelerde kullanılan kapı, seramik, parke ve banyo dolaplarının ise oldukça kaliteli olduğu haberlere yansıdı.

Esenler Belediyesi ile TOKİ işbirliği sonucunda yapılan Kentsel dönüşüm evlerinde uygulanan modelin hükümetin 500.000 sosyal konutunda da aynen uygulanacağı söyleniyor.

Yorumlar (5)
NE ALAKA HABER 2 hafta önce
söyleniyor öyle mi esenler hırsız belediye hala neyin reklamını yapıyorsun esenler belediye başkanının yakınlarının hepsi işte listesiini belediye başkanından alabilirsiniz ulan kimi örnek gösteriyorsun bir bak
RntgnTkn 2 hafta önce
Tabii ki oh diyemeyeceğim ama birazda onlar sıkıntı çekebilir, şu an için bu haber için nötr durumdayım..
ferdi 2 hafta önce
bir sendikada çıkıp demiyor ki çalışan eşle birlikte memurlar ev sahibi olamıyor diye
İşçi 2 hafta önce
Allah aşkına fotoğraflarda ki yollarda bulunan arabalara bak, en az 300-500 bin tl'lik hepsi bide adı toki
kandırma gerçekleri söyle 2 hafta önce
için siz mi döşeyeceksiniz niye böyle gösteriyorsun boş boş konuşma bu binalar pahalıya gelir adam kredi çekip sabit ödeme yapsa bundan iyi hiç değilse ne ödeyeceğini bilir siz kimi kandırıyorsunuz
14
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?