TİS Eylemi Yapan Sağlık İşçileri Yönetim Tarafından Tehdit mi Edildi?

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanlığının Toplu İş Sözleşmesi imzalanması için eylem yapan sağlık emekçilerini 'pandemi kurallarını ihlal ettikleri' gerekçesiyle tehdit ettiği ileri sürüldü

Gündem 30.04.2021, 03:57 Güler Sağlam
TİS Eylemi Yapan Sağlık İşçileri Yönetim Tarafından Tehdit mi Edildi?

Dekan Mustafa Sait Gönen imzasıyla sağlık çalışanlarına gönderilen dilekçede, fakülte içerisindeki eylem ve yürüyüşlerle yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirlerinin ihlal edildiği iddia edilirken, "Bahsi geçen eylemlerin tekrarı halinde 4857 sayılı İş Kanunu'nun 25. maddesinin ilgili hükümleri uyarınca hakkınızda işlem yapılacağı hususunda bilgilerinizi arz ederim" denildi.

Dilekçede öte yandan sağlık emekçilerinin Cumhurbaşkanlığının "Covid-19 Kapsamında Kamu Çalışanlarına Yönelik Tedbirler" genelgesine 'aykırı' hareket ettiği ileri sürüldü.

TIKLAYIN

Sağlık çalışanlarına gönderilen dilekçede şu ifadelere yer verildi:

"Toplu İş Sözleşmesinin imzalanmasıyla ilgili 28.04.2021 tarihinde fakültemiz açık alanlarında yürüyüş ve benzeri eylemlere katıldığınız kayıt altına alınmış olup 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 'Toplu Eylem ve Hareketlerde Bulunma' başlıklı 26. maddesi ile Cumhurbaşkanlığının 'Covid-19 Kapsamında Kamu Çalışanlarına Yönelik Tedbirler' hakkındaki 13.04.2021 tarihli ve 2021/8 sayılı genelgesine aykırı olarak toplu gösteri yapmanız nedeniyle çalışan ve hasta güvenliğini tehlikeye attığınız ve pandemi tedbirlerinin ihlaline sebebiyet verdiğiniz anlaşılmıştır. 

Bahsi geçen eylemlerin tekrarı halinde 4857 sayılı İş Kanununun 25. maddesinin ilgili hükümleri uyarınca hakkınızda işlem yapılacağı hususunda bilgilerinizi arz ederim."

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
25
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?