Tıp Fakültesinin Hekimlik Andından Cinsiyet, Etnik Köken ve Cinsel Yönelim Ayrımı Çıkarıldı İddiası!

Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol, SAÜ Tıp Fakültesi'nde bu yıl mezunlara farklı bir hekimlik andı hazırlandığını, cinsiyet ayrımı, etnik köken ayrımı ve cinsel yönelim ayrımının çıkarıldığını öne sürdü. Bu iddia bazı öğrenciler ve öğretim üyeleri tarafından yalanlandı.

Gündem 16.06.2021, 23:26 17.06.2021, 01:40 Güler Sağlam
Tıp Fakültesinin Hekimlik Andından Cinsiyet, Etnik Köken ve Cinsel Yönelim Ayrımı Çıkarıldı İddiası!

Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden bu yıl mezun olacak öğrencilerin okuyacağı Hekimlik Andından cinsiyet ayrımı, etnik köken ayrımı ve cinsel yönelikm ayrımının çıkarıldığı iddia edildi. Bazı öğrenciler böyle bir şeyin olmadığını belirterek tepki gösterirken, Öğretim Üyesi Doç. Dr. Dilcan Kotan Dündar da böyle bir hazırlığın olmadığını yazdı.

 Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Sakarya Tıp Fakültesi mezunlarına, bu yıl farklı bir hekim andı yaptıracak. Özellikle cinsiyet ayrımı, etnik köken ayrımı ve cinsel yönelim ayrımı ile ilgili kısımlar çıkarılmış. Ben bu durumu vahim olarak değerlendirdim" diyerek olması gereken ve SAÜ Tıp Fakültesi'nde okunulacak olan hekimlik andını paylaştı.Prof. Dr. Esin Davutoğlu'nun bu paylaşımına bazı öğrencilerden ve bir öğretim üyesinden tepki geldi. 4

SAÜ Tıp Fakültesi Nöroloji Bölümü'nden Doç. Dr. Dilcan Kotan Dündar, "Bu fakültenin bir öğretim üyesi olarak söylüyorum ki; hekimlik andı her yıl olduğu gibi yapılacak. Revizyon şimdiye kadar hiç yapılmadı ve hazırlığı da yok" diye yazdı.

Tepki gösteren öğrenciler de, bunun bir provakasyon olduğunu öne sürüp, Prof. Dr. Esin Davutoğlu'ndan paylaşımını kaldırmasını istediler.

DİĞER TEPKİLER...

Davutoğlu Şenol'un paylaşımında belirttiği değişikliğin gerçek olduğu üzerinden yapılan yorumlardan bazıları şöyle:

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?