PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Tıp Fakültesi Öğrencileri Nöbette Şarap mı İçti?

19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi 6. sınıf öğrencilerinin nöbet tuttukları esnada şarap içerek arkadaşlarına sataştıkları ileri sürülürken Tıp Fakültesi Anabilim Dalı Başkanının ise şarap içenlerin şikayet edilmemesi için yazılı imza aldığı iddia edildi.

Gündem 06.11.2022, 00:22 Cansu Polat
Tıp Fakültesi Öğrencileri Nöbette Şarap mı İçti?

Samsun’da Akasya haber sitesinde yer alan iddiaya göre; 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi 6. sınıf öğrencilerinin nöbet tuttukları esnada alkol aldıkları ve nöbetteki diğer arkadaşlarına sataştıkları ileri sürüldü.

Alkol olan öğrencileri şikayet etmek isteyen 20’ye yakın öğrenci hakkında ise Anabilim Dalı Başkanının şikayet etmemeleri konusunda öğrencilerden yazılı imza aldığı iddialara yansıdı.

Tıp Fakültesi öğrencilerinin nöbette uygunsuz davranışlarda bulunması, alkol almaları ve diğer arkadaşlarına sataşmak gibi fiillerden dolayı 20’ye yakın öğrencinin şikayetçi olmak istedikleri ancak İç Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanının şikayet etmemeleri için öğrencilerden imza aldı iddialara yansıdı.

Olayın büyümemesini isteyen yöneticinin imza toplayarak nöbet esnasında şarap içme vakasının duyulmasının önüne geçmek istediği ileri sürüldü.

Daha önceden öğrencilere, “Kendini pencereden at, sen yaşarsan hastalar ölecek” şeklinde uygunsuz esprileriyle gündeme gelen Akademsiyen hakkında halen bir işlem yapılmaması ve hala Anabilim Dalı Başkanlığını yürütmesi Rektör'ün Akademisyen'e sahip çıkmasına bir anlam verilemiyor.

Yorumlar (8)
Feramis 1 ay önce
Içen varsa derhal soruşturma baslatilsin, ama haber bir garip , maddenin tabiatına aykırı şeyler var, içen arkadaşları şikayet etmeyeceğim diye imza mı toplanirmis. Hep haber iddaa ediliyor vb. şeklinde...Biri hocaya takmış belli..
hemşire 1 ay önce
iyice saçmaladılar bu intern hekimler,
Yy 1 ay önce
Bir kaç kişiye bakarak demen trajikomik.Ülkedeki herkesi dr yapalım.Bitsin bu hasetlik yeterr!!
Vatandaş rıza 1 ay önce
Derhal bakanlık müfettiş gönderip gereği yapılsın bu asistanlar bu bölüm başkanı derhal açığa alınmalıdır ulan bu ayık kafalr ile bizim hastalarımıza mi bakıyorlar bu nasıl bir sorumsuzluktur
hemşire 1 ay önce
rıza kardeşim ben de okudukça şok oluyorum, sağlık haberlerine bakayım dedim ve şaşırdım, uyuşturucu haberleri, öğrencilerin şarap haberleri, yok sahte muayene açmaları, yok para almaları artık bu site sayesinde ne halt olduklarını görüyoruz
Tüketici 1 ay önce
Terbiyeden yoksun olanlar şifa dagitamaz
hemşire 1 ay önce
sözlü sınavlarında öğrencinin soruyu bilememesi üzerine sözde hoca olan şahsın öğrenciye kendini aşağı at demesinden o sözde hekim hakkında meslekten men edilmesi için acilen gerekli savcılar görev başına
ran 1 ay önce
yarasın bal şeker olsun.