PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Tepkiler Üzerine Bakan Koca: ‘Sitemi Aldım’

Sosyal medya üzerinden sağlık çalışanlarının Ramazan Bayramını tebrik eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya eczacılardan tepki gelmesine üzerine Bakan Koca açıklama yaptı.

Gündem 05.05.2022, 00:47 05.05.2022, 09:47 Cansu Polat
Tepkiler Üzerine Bakan Koca: ‘Sitemi Aldım’

“Her zaman sağlık ekibi işidir dedik, ancak üzülerek gördük ki Sağlık Bakanımız biz eczacıları yok saydı” ifadelerini kullanan eczacılar, Bayram mesajında diğer unvanları anarken eczacıları unutan sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya tepki gösterdiler.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medyadan, bayramda nöbetçi olan hekim, diş hekimi, hemşire, sağlık teknisyeni, güvenlik, temizlikçi gibi sağlık personelinin bayramını kutlarken; eczacılara mesajında yer vermedi. Duruma tepki gösteren Bursa Eczacılar Odası Başkanı Okan Şahin"Her zaman 'sağlık, ekip işidir' dedik. Ancak, üzülerek gördük ki Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca bile biz eczacıları yok saydı" ifadelerini kullandı.

Şahin, Koca’nın sosyal medyadan, bayramda nöbetçi olan tüm hekim ve sağlıkçıların bayramını kutlayıp eczacıları unutmasına tepki gösterdi.

"Varlığınızın ne kadar kıymetli olduğunun bilindiği nice bayramlar dilerim"

Şahin, “Sayın Bakanımıza ek olarak; Türkiye'nin dört bir yanında 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren, pandemi döneminde halkımızın ücretsiz maskeye ulaşması için elinden geleni yapan, ilaç ve eczacılık hizmetini eksiksiz yerine getiren, gerek kamu ve özelde gerekse de serbest eczanelerde sayıları 40 bini aşkın meslektaşımıza ve sayıları 100 bini aşkın en yakın çalışma arkadaşlarımız eczane teknisyenlerimizin her birinin bayramını ayrı ayrı kutlarım. Varlığınızın ne kadar kıymetli olduğunun bilindiği nice bayramlar dilerim” ifadelerini kullandı.

Bakan Koca “sitemi aldım"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medyadan “Biz unutulduk” sitemi aldım. Bir daha unutmam dedi.

Bakan Kocanın eczacılara cevaben sosyal medya paylaşımı;

NÖBETÇİ ECZACI VE ECZACI YARDIMCISI arkadaşlarım. Bayram tatilinde, görevinizin başında geçirdiğiniz günler için minnettarız. Bayramınızı kutlarım. Dün gece, nöbette olan arkadaşlardan eczane kokulu “Biz unutulduk” sitemi aldım. Bir daha unutmam:)

Yorumlar (2)
Murty 2 hafta önce
Bir bitmediniz çocuk oyuncagina çevirdiniz iyice. Sende bizim paranızı ver boş yapma. Sulu sulu iyyy.
yetki kimde? 2 hafta önce
devlet yönetiyorsunuz biraz ciddi olun ve açıklamalarınızın ardında durun ya da hiç konuşmayın Sizden bakan olmaz bunu siz de biliyorsunuz bakanın bütün yetkileri elinde olur ama atamalır siz yapmıyorsunuz yoksa bakkalı manavı işçiyi belediye başkanınını hastaneye müdür yapmazdınız değil mi?
4
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?