PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Tepki Olarak Diplomasını Yırtan Hekime Saldıran 3 Kardeşe 7’şer Yıl Hapis İstendi

Özel bir tıp merkezinde görevli doktor Şehmuz Baraş’ı tıp merkezinin koridorunda dakikalarca darbeden 3 kardeş için savcı tarafından hazırlanan iddianamede 7’şer yıl hapis talep edildi.

Gündem 19.07.2022, 19:06 Cansu Polat
Tepki Olarak Diplomasını Yırtan Hekime Saldıran 3 Kardeşe 7’şer Yıl Hapis İstendi

27 Haziran tarihinde Şanlıurfa Viranşehir ilçesinde özel bir tıp merkezinde meydana gelen olayda doktor Şehmuz Baraş’ı öfkeli hasta yakını 3 kardeş dakikalarca darp etmişti.

SGK tarafından tıp merkeziyle yapılan anlaşmasının sona ermesine öfkelenen hasta yakınları kendilerine yardımcı olmaya çalışan doktor Baraş’ı darp etmişler, gözaltına alınan zanlıların daha sonra salıverilmelerine tepki gösteren Hekim diplomasını yırtarak hekimliği bıraktığını açıklamıştı.

Yaşananların medyaya yansıması üzerine, şüpheliler yapılan itiraz üzerine yeniden gözaltına alınarak tutuklanmıştı. Olayın üzerinden bir hafta geçmeden, Viranşehir Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturmayı tamamladı. Savcılık, Mahmut, Mecrum ve Halil İbrahim Dağ kardeşler ile Rahime Dilara Bucak Dağ hakkında dava açtı.

4 sanık ‘Basit yaralama’ ‘tehdit’ ve ‘hakaret’le suçlanıyor. Şüphelilerin 3 yıl 8 aydan 8 yıl 10’ar aya kadar hapsi istendi. Soruşturma kapsamında ifadesi alınan Dağ kardeşler ise, suçlamaları kabul etmedi. Ancak Mahmut ve Mecrum Dağ, Doktor Baraş’ı darp etmiş olabileceklerini ancak tehdit etmediklerini kaydetti.

“Seni burada yaşatmayız”

Şüphelilerin Doktor Baraş’a yönelik “K…n evladı. Seni burada yaşatmayız” yönündeki sözleri de iddianameye yansıdı. İddianamede Dr. Baraş’ın yanı sıra, tıp merkezinde sağlık çalışanı olarak çalışan Seham Çelik de müşteki olarak yer aldı. İddianamede, olay esnasında kahvehanede bulunan Mahmut ve Mecrum Dağ’ı olay yerine, Rahime Dilara Bucak Dağ’ın çağırdığı kaydedildi.

Hazırlanan iddianameyi kabul eden mahkeme, ilk duruşma için önümüzdeki perşembeye gün verdi. Doktor Baraş’ın avukatı Aycan Ceylan, duruşma günün erken bir tarihe verilmesinden endişe duyduklarını, sanıkların ilk celsede tahliye edilebileceklerini belirterek “Ancak süreç nasıl ilerlerse ilerlesin, sanıkların en ağır cezayı almaları için elimizden geleni yapacağız. Şiddetin toplumsal bir problem haline geldiği şu günlerde, yargının ve caydırıcı yaptırımların önemini tekrar hatırlatmakta fayda görüyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?