Tek hekim çalışan uzman doktorların 30 günlük icap nöbeti sorununa çözüm bulunmalı

Özellikle bulundukları hastanede tek hekim olan uzman doktorların ay boyunca icap nöbetine tabi tutulmaları, insani değildir. Sağlık Bakanlığının bu konuya bir çözüm bulması gerekmektedir.

Gündem 15.05.2021, 15:36 Zeynep Elmalı
Tek hekim çalışan uzman doktorların 30 günlük icap nöbeti sorununa çözüm bulunmalı

Branşında birden fazla hekimin bulunduğu hastanelerde icap nöbeti büyük bir sorun olmamaktadır.

Ancak branşında tek hekim olan uzman doktorlar, hastanelerde ay boyunca icap nöbetine yazılmaktadır. İcap nöbeti demek, doktorun mesai sonrasında evine gitse dahi, gelen her telefona cevap vermesi, talep halinde hastaneye gidip müdahalede bulunması anlamına gelmektedir. Bu ise eğer vaka sayısı yüksek olduğunda branşındaki uzman doktorun sürekli olarak çalışması ve hiç dinlenmemesi anlamına gelmektedir.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Memurlar.net'e yazan uzman doktorlar, personel eksikliğinden kaynaklanan sorunun iyi bir planlamayla çözülebileceğini belirtmektedir.

Aşağıda bir doktorun konuya dair paylaşımı bulunmaktadır. Bu şekilde bir çalışan bir uzman doktordan verimli çalışmasını beklemek mümkün değildir. Aynı branşta olan ama idari kadroda bulunanların da icap nöbetine yazılması halinde yaşanan sorun kısmi olarak çözülebilecektir.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
Tabip 1 ay önce
Senden daha kalifiye ve daha çok çalışarak daha zorlu sınavlardan geçip daha çok sorumluluğu olan birine benden daha fazla maaş alıyorsun yapacaksın demek en hafif tabirle ahlaksızlıktır tabi ki de daha fazla alacak bir hakime savcıya bir katibin böyle bir cümle kurabileceğini hayal edebiliyor musunuz asla olamaz ama maalesef sağlıkta oluyor her iş ekip işidir ama her işin bir lideri vardır sağlıkta da bu hekimdir sağlık bakanlığı sicil amirleri yönetmeliğine göre de diğer sağlık personelinin amiridir önce bunları öğrenin 30 gün seni icapci yapsalar her gün ağlarsın burada insanı çalışma koşulları talep eden hekimlere yazdığına bak terbiyesiz!görün hekim arkadaşlar bunlarin nasıl düşündüğünü
hemşire 1 ay önce
senin görevin bu zaten fazla maaş alıyorsunuz bizden
Tekniker 1 ay önce
Saglik camiasi bu ve bunun gibiler yuzunden duzelmiyor. Siz fazla maas aliyorsunuz !Allahim ya
soru 1 ay önce
genel sekreterlik 2017 de kalkmadı mı? genel sekreter yazmış
19
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?