PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Taşkın: Bakanlıkta Daire Başkanı Değişikliklerinin Olumsuz Yansıyacağı Endişesini Taşıyoruz!

Sağlık Bakanlığında geçtiğimiz hafta bir Genel Müdür Yardımcısı ile 20’ye yakın Daire Başkanının aynı anda görevden alınmasının yankıları sürüyor.

Gündem 05.10.2022, 11:09 06.10.2022, 12:58 Cansu Polat
Taşkın: Bakanlıkta Daire Başkanı Değişikliklerinin Olumsuz Yansıyacağı Endişesini Taşıyoruz!

Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip Taşkın, Yönetim Hizmetleri ve Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünde üst düzey yöneticilerin değiştirilmesini şaşkınlıkla karşıladıklarını söyledi.

Sağlık Bakanlığında 20 daire başkanının aynı anda görevden alındığına dikkat çeken Taşkın, yönetim hizmetlerine bağlı daire başkanlıklarının önemli birimler olduğunu, bu başkanlıklarda görev yapan yöneticilerin görevden el çektirildiğini, insan kaynaklarının iyi yönetilmesi açısından bu değişikliklerin olumsuz yansımalarının olacağı endişesini taşıdıklarını kaydetti.

Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünde Daire Başkanlarının kolay yetişmediğini ifade eden Taşkın, yetişmiş insanların görevden el çektirilmesinin sağlık sistemine zarar verecegine vurgu yaptı.

Yapılan değişiklikler nedeniyle oluşan olumsuz havanın Sağlık Teşkilatı çalışanları üzerinde olumsuz etkilerinin olmasından herkesin endişe ettiğini söyleyen Taşkın, Sağlık Bakanlığı ile İl Sağlık Müdürlüklerinde üst düzey yeni değişiklikler beklendiğine dair duyumlar aldıklarını kaydetti.

Görevden alınan Daire Başkanlarına dikkat çeken Taşkın, bilgisi ve mesleki tecrübesi sabit olan liyakatci yöneticilerin görevden el çektirilmesinin sağlık teşkilatıda endişeyi arttırdığını belirterek işin temelinden başlayarak yükselen isimlerin görevden aynı anda el çektirilmeleri sağlık sistemine zarar verebileceğini ifade etti.

Yorumlar (22)
Yalan 2 ay önce
Hadi oradan..... Hepiniz alışmışsınız çiftlik gibi.... utanmadan bir sendika temsilcisi bunları söylüyor.
Asım Karabeyoğlu 2 ay önce
Sendika temsilcisine dil uzatan utanmaz! Sen önce kendine bak: Hadi oradan, yıllardır alışmışsınız çiftlikte yaşamaya. Sen çiftliğin ne olduğunu biliyor musun terbiyesiz. Sendika temsilcisi doğruyu söylüyor. Biri çıkıp doğruları söylediği zaman işinize gelmiyor. Sen utanmanın ne demek olduğunu unutmuşsun. Kullandığın dil senin nasıl bir insan olduğunu göstermeye yeterlidir.
Müdür 2 ay önce
Hastane Müdürlerinden alın Sahadan
3534 2 ay önce
Çalışanlara anket yapılsa en az yüzde 70 müdürler değişsin çıkar özellikle 10 yıldır değişmeden devam eden müdür ve müdür yardımcılarının sözleşmesi sonlanmalı
Sağlıkçı 2 ay önce
Hadi oradan birde sendikacı olacaksın altı üstü basit bir ünvan değişikliği sınavını Pandemi sürecini bahane ederek 3 yılda sonuçlandıran beceriksiz liyakatsiz insanların avukatlığı size mi düştü? aynı dönemde birkaç aylık gecikmelerle sonuçlandırırken bizimkiler 3 yılda sonuçlandırdı. İllerde atadıkları idarecilerde herkesçe malüm. Daha kötüsü nasıl olur anlamadık. Bi zahmet anlatsana sendikacı.
Sm 2 ay önce
Getiren iktidar alan iktidar ne oldu da ayağa kalktınız manasız bir şekilde devlet daimdir kişiler geçici sanki farklı bir iktidar geldide bunlarrı almış görevden devkette işler aksamaz biri gelir biri gider o koltuğa oturan elbet bir gün gideceğini bilyordur nedir bu yaygara
YALAN SÖYLEME 2 ay önce
HEPİNİZ GİTSENİZ DAHA İYİ İŞLER İLERLER SİZ NE YAPIYORSUNUZ SÖYLE BAKALIM ALİ CAN YAT AL PARAYI
Sağlık olsun 2 ay önce
Hadi yaaa. Kimde endişe yaratmış acaba bu beceriksizlerin gidişi? Sen endişelenmiş olmayasın, sağlıkçılar olarak bizde bi endişe yok çok şükür. Liyakatlilermiş kime göre neye göre sana göre mi? Bize sorarsan ancak bu kadar liyakatsiz olabilirdi daire başkanları hepsini liyakatsizlik üzerine itinayla seçmişler sanki.
Ceren 2 ay önce
Sayın Taskinin işini yapan görevden alınan biri vardır yoksa buradan mizmizlanmazdi hiç bir şey olmaz alınmaları geç bile oldu bu yuzden Sayın Bakan ve yardımcısına teşekkür ederim.
YUKARIDA ALLAH VAR 2 ay önce
yok ya onlar olmadan bakanlık idare edilemez mi siz kendinizi ne sanıyorsunuz hint kumaşı mı kaybolun taklacılar oraya gelenlerin hepsi taklacı adamlar sarı sendika adamları adam sendika seçimlerinde sendikayı sattı daire başkanı oldu hadi ordan biz bu işleri senden daha iyi biliriz boş konuşma gerçekleri söyle korkma utanma
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın