Tartıştığı Hastane Çalışanının Kolunu Dişleyerek Darp Etti: Hastane Çalışanına Kuduz Aşısı Yapıldı!

FIRAT ÜNİVERSİTESİ HASTANESİNİN Gögüs Polikliniğine hastasını muayene için getiren F.U.isimli hasta yakını, poliklinik sekreteri Serhat Doğan'a saldırarak kolunu dişlediği ardından da darp ettiği öğrenildi.

Gündem 09.03.2020, 12:43 09.03.2020, 12:54 Güler Sağlam
Tartıştığı Hastane Çalışanının Kolunu Dişleyerek Darp Etti: Hastane Çalışanına Kuduz Aşısı Yapıldı!

Yaşanan olay üzerine güvenlik görevlileri hastane çalışanı Serhat Doğan'ı zor kurtarırken, F.U., polis tarafından gözaltına alındı. Saldırıya uğrayan Serhat Doğan'a ilk müdahale hastanede yapılırken, Doğan'a kuduz aşısı yapıldığı ve halen tedavisinin devam ettiği belirtildi. Poliklinik Sekreteri Serhat Doğan F.U.dan şikayetçi oldu.

TIKLAYIN

KAMU SAĞLIK-SEN GENEL BAŞKANI ÜMİT KARATAŞ yaptığı açıklamada;

"Bu hadiselerin artık olmaması gerektiğini düşünüyoruz. Hayatları pahasına hayat kurtarmaya çalışan sağlık personellerinin yine hayatlarını kurtardığı kişiler tarafından şiddete maruz kalmasını öncelikle insani olarak kınıyorum. Kamu görevlisini görevi başında darbetmek veya buna teşebbüs etmek, hukukumuzda cezai karşılığı olan bir husustur. Bu konuda arkadaşımız davacı olmuştur. Arkadaşımızın hakkını korumak için hukuki çalışmaları başlattık, kendisine gerekli desteği vereceğiz. Hiçbir çalışanımız gelen hasta veya hasta yakınlarının kötülüğünü istemez. Darp olayını gerçekleştiren şahsın, adalet önünde hak ettiği cezayı alacağına inanıyoruz. Bu tür olayların bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz" dedi.

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?