Tartıştığı Hastane Çalışanının Kolunu Dişleyerek Darp Etti: Hastane Çalışanına Kuduz Aşısı Yapıldı!

FIRAT ÜNİVERSİTESİ HASTANESİNİN Gögüs Polikliniğine hastasını muayene için getiren F.U.isimli hasta yakını, poliklinik sekreteri Serhat Doğan'a saldırarak kolunu dişlediği ardından da darp ettiği öğrenildi.

Tartıştığı Hastane Çalışanının Kolunu Dişleyerek Darp Etti: Hastane Çalışanına Kuduz Aşısı Yapıldı!

Yaşanan olay üzerine güvenlik görevlileri hastane çalışanı Serhat Doğan'ı zor kurtarırken, F.U., polis tarafından gözaltına alındı. Saldırıya uğrayan Serhat Doğan'a ilk müdahale hastanede yapılırken, Doğan'a kuduz aşısı yapıldığı ve halen tedavisinin devam ettiği belirtildi. Poliklinik Sekreteri Serhat Doğan F.U.dan şikayetçi oldu.

TIKLAYIN

KAMU SAĞLIK-SEN GENEL BAŞKANI ÜMİT KARATAŞ yaptığı açıklamada;

"Bu hadiselerin artık olmaması gerektiğini düşünüyoruz. Hayatları pahasına hayat kurtarmaya çalışan sağlık personellerinin yine hayatlarını kurtardığı kişiler tarafından şiddete maruz kalmasını öncelikle insani olarak kınıyorum. Kamu görevlisini görevi başında darbetmek veya buna teşebbüs etmek, hukukumuzda cezai karşılığı olan bir husustur. Bu konuda arkadaşımız davacı olmuştur. Arkadaşımızın hakkını korumak için hukuki çalışmaları başlattık, kendisine gerekli desteği vereceğiz. Hiçbir çalışanımız gelen hasta veya hasta yakınlarının kötülüğünü istemez. Darp olayını gerçekleştiren şahsın, adalet önünde hak ettiği cezayı alacağına inanıyoruz. Bu tür olayların bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz" dedi.

SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2020, 12:54

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER