Tartışma Konusu Olmuş Bu Yöneticilerle Nereye Kadar? SUSMAYACAĞIZ!

Sözleşme döneminin başlamasıyla beraber daha belirgin hale gelen sağlık idarecilerinin haberlere konu olan eylemleriyle sözleşme imzalatılırken hiçbir liyakat kıstası gözetilmemesi sağlık camiasında yankı bulmaya devam ediyor. Bu konuları haber yapıyoruz diye, saglikpersoneliHABER.NET yargı sopasıyla korkutulmaya çalışılıyor. SUSMAYACAĞIZ...

Gündem 10.07.2020, 11:10 10.07.2020, 12:36
Tartışma Konusu Olmuş Bu Yöneticilerle Nereye Kadar? SUSMAYACAĞIZ!

İşinin ehli olmayan, liyakatsiz kişilerden yönetici olmadığı gibi sağlıkta idare edilemiyor maalesef. Kendilerinden başkasına faydası olmayanlardan bu ülkeye fayda gelmedi - gelmiyor - gelmeyecek. Hastanelerde baskı kuran, adam kayıran, arkadaşına makam yaratan kişiler devlet bekasina zarar vermeye çalışan kişilerdir. Kısaca mevcut birlik ve beraberlikten rahatsiz olan kişilerdir.


"İzmir Tepecik Eğitim Araştırma'da Atama Skandalı" başlıklı haberimizde bir sendikanın Genel Başkanına olan yakınlığı nedeniyle sözleşme imzalayan müdür yardımcısını manşete taşıdık diye whatsapp üzerinden yargı ile korkutulmaya çalışıldık. "3 yıl süre ile devam ettirdiğim Uzmanlık görevimin ardından Hastaneme dönüyor olmamdan rahatsız olanlar, kişisel, kasıtlı ve kirli niyetlerini sözde basın yolu ile deşifre etmişlerdir. Sahada boş boş gezinip Müdürlüğümüzce yapılan atamalara karşı çıkan ve iftira atan bu zihniyeti bozuk, kirli menfaat odakları emellerine ulaşmak için bu ve buna benzer haberler ile emellerine ulaşma hesabı içerisindedirler." diye tekzip isteyen sendika genel başkanının kankası, sanki yazılı sınavla müdür yardımcısı yada uzman olmuş gibi sahada emek gösteren aynı hastanedeki sağlık çalışanlarını da " Sahada boş boş gezinip" diyerek iş yapmamakla suçlayacak kadar kendinde güç görmektedir. Oda biliyor ki arkasındaki güç varoldukça daha çok sözleşme imzalayacaktır. .

"Başhemşire Neyin Haracını Alıyor?" başlıklı bir STK Başkanının gündeme getirdiği, "Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları Cerr. Eğit. Arşt. Hastanesinde görev yapan “Sağlık ve Bakım Hizmetleri Müdürü” hakkında hastanede faaliyet gösteren kantin işletmelerinden usulsüz şekilde para alındığı ve bazı organizasyonların ulaşım bedellerinin kendilerine ödettirildiğine dair tutanağın hastane evrak servisinden geçirilmesine yani resmi sayı tarih olmasına rağmen, tutanakla ilgili olarak hiçbir işlem yapılmamış olmasını gündeme getirdik. Tepecik EAH'da sözleşme imzalayan müdür yardımcısının gönderdiği mahkemeye vereceğim söylemli MESAJIN aynı kelimelerle yazılmış benzerini aldık. Belliki akıl hocaları aynı yer. Kaldırın haberi diyor sayın Müdire, ama sendika başkanının iddialarına tek bir satır cevap verme tenezzülünde dahi bulunmuyor. "Böyle bir tutanak yok" yazamayan idareci, "Bu haber şahsımı itibarsızlaştırma ve mesleki olarak zor bırakmaya yönelik bir haberdir." "haberin yayından kaldırılması, Aksi takdirde yargıya basvuracagım" diyerek aba altından sopa gösterme cüretinde bulunabiliyor. 

TIKLAYIN

"Allah Sağlıkçıları Böyle Başhekimlerden Korusun!" haberimizde, Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi çalışanlarından 40 yılı aşkın hekimlik hayatı olan bir uzman doktorun yaşadıkları, “Bu kadar da olmaz” dedirtti dedik. Valiliğin internet sitesinde olmamasına rağmen, el altından bazı sitelere gönderildiği iddia edilen Valilik açıklamasında İl İçi görevlendirmenin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Re'sen Yapıldığı hatırlatılarak, covit-19 ile canla başla mücadele ederken yalan haberlerle uğraşmak bizleri derinden yaralamaktadır." denilerek bu mücadelenin asıl kahramı sağlık çalışanının Başhekimi tarafından maruz kaldığı muameleye tek satır yer verilmediği görüldü. Başhekimin ne ilgisi var il içi görevlendirmeyle diyerek serzenişte bulunanlara ise; "kendisine hiçbir bilgi sorulmadan, ilin en uzak ilçesine geçici görevle gönderilmek istenmesi, akabinde geçici görevlendirmeyle ilgili Başhekimle konuşmak istemesi üzerine randevu dahi alamaması, araya siyasetçi ortak dostlar konulurak Başhekimiyle ancak görüşebilmesi sanırım artık çok sıradan bir durum olarak karşılanır oldu. 40 Yıllık bir doktor bu muameleye maruz kalıyorsa mesleğe yeni başlayan bir sağlık çalışanın halini varın siz düşünün. 

Başhekimin, bir açıklama yapmak yerine babası yaşında 40 yılını bu mesleğe vermiş bir sağlık çalışanına “Geçici göreve gitmeyeceksen istifa et” şeklinde cevabı da artık sağlık camiasında olağan karşılanan bir durum oldu sanki.

LİYAKAT TEK KRİTER OLMALI!

10 bin liradan başlayan müdür maaşlarının, başkan yardımcılarında 12 binlere ulaştığı, başkanlarda 15 binlere kadar çıktığı, çoğu başhekimin 18 bin bandında sözleşmeli idareci maaşları aldıkları bilinirken, kısaca buldukları torpil vasıtasıyla ceplerini de doldururken bir taraftanda da çalışanlara karşı göstermiş oldukları kibir, baskı, beceriksizliklerinin sorumluğunu karşı tarafa yıkma gibi eylemlerle yarattıkları huzursuzluk ne zaman göze gelecek ve en önemlisi bu düzene ne zaman dur denilecek. 

Siyasi irade artık daha dikkatli olmali, referans oldukları kişilere dikkat etmelidir. Adaletsiz, liyakatsiz atamalarla bu ülkeye fayda değil, zarar verdiklerini, adeta ülkenin altının oyulduğunu görmelidirler.

Unutmayınki; bu dünya Sultan Süleymana kalmadı.

Yorumlar (7)
Mersin 4 ay önce
Ah mersin ah. İzmir den farksız. Liyakatsiz ve kibir abidesi insanlar idareci oldu. Yazık. Öncelikle sözleşmeli sistemden vazgeçilir ardından da tüm idareciler değiştirikmelidir
Adalet Yılmaz 4 ay önce
Sayın sağlık personeli haber net yetkilileri sağlık çalışanı olarak yapmış olduğunuz haberleri an ve an takip etmekteyim ve nerede bir aksaklık nerede bir sıkıntı varsa dile getirmeniz tüm sağlık çalışanları için memnuniyetle karşılanmaktadır. Medya Her zamanki gibi dördüncü kuvvet olarak karşımızda durmaktadır yapılan bu tehdit sizlerin Doğru Haber yaptığınızı göstermektedir doğru yoldasınız. özellikle İzmir ile ilgili haberleri takip etmenizi istiyoruz Çünkü İzmir fokur fokur kaynıyor ve kaynayacak da. Başarılar diliyorum.
Editör 4 ay önce
Yorumunuz bizlere güç vermiştir. Teşekkür ederiz.
liyakat isteyen sağlıkçı 4 ay önce
Şeyh Edebali, Osman Gazi'ye;. “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” Demiş bu sistem geldiğinden beri biz genç nesiler bitirildi liyakatsız yalakalar sayesinde iyice küstük işlere ne için çalışıp kendimizi geliştirmemiz gerekiyor ki ? sonuçta bunlar gelip işin kaymanğını yiyicek bizler eşşek olmaya devam edicez getirin sınavı kıdem yılını görev yaptıgı kurumdaki personelin düşüncelerini esas alan bir eleme yöntemi kaç tanesi kalacak görelim.
Liyakat Liyakat 4 ay önce
Yapilan liyakatsiz atamalar referans olanlara fayda sağlamamakla birlikte zarar oluşturmaktadır. Artık aynı kişilere sözleşme imzalakayı bırakın
Duygu... 4 ay önce
Dr.ersin arslan egitim araştirma hastanesinde durum bu haberdekinden çok daha kötü.bu habere konu olan sey digerlerinin yaninda basit kalır.
Adalet Yılmaz 4 ay önce
LİYAKATLİ YÖNETİCİLER

İzmir'de liyakatli yöneticiler bir kenara itildi. Yaklaşık sayıları 10'larcası... Onların yerine siyasiler dayısını bulanların vasıtasıyla müdür yapıldılar. Sağlık sistemi yönetici bazında deneyim bazında zirvedeyken seviyesini düşürerek yeni yöneticilerle tanışacaklar. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. Bunda payı olanlar yerel siyasetçiler, milletvekiller, İzmir il başkanı ve İzmir İl sağlık müdürüdür. Bu dünyanın öbür tarafının da olduğunu unutuyorlar. Sonra muhafazakar siyasi iktidar, selamün aleyküm der, hayırlı cumalar mesajları atarlar, Cenazede ağlarlar, mevlütlerde kendine gelirler ama sonra yine aynı tas yine aynı hamam. Allah ıslah etsin diyelim. İnşAllah gece yatarken liyakatli yöneticiler rüyalarına girer ve ben ne yaptım derler.
15
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?