Tam Kapanmada Sağlıkçılar Çocuklarını Kime Emanet Edecek?

Sağlık çalışanları pandemi süresi boyunca defalarca beklentilerinin karşılanmamasına neredeyse alıştı. Şimdi Türkiye 17 günlük tam kapanmaya giderken kreş ve okul öncesi eğitim kurumlarının da kapatılmasıyla beraber sağlıkçılar yeni bir hayal kırıklığı daha yaşıyor.

Gündem 27.04.2021, 22:03 28.04.2021, 10:36 Güler Sağlam
Tam Kapanmada Sağlıkçılar Çocuklarını Kime Emanet Edecek?

Sağlık çalışanlarından tek başına yaşayan yada karı koca sağlık çalışanı olanların çocuklarını kime emanet edecekleri yeni bir belirsizlik yeni bir hayal kırıklığı yaşatmış durumda. Pandemiyle mücadele de gün aşırı nöbetlere koşturan sağlık çalışanları neden hiç bir kararda göz önüne getirilmediği ise ayrı bir tartışma konusu oldu.

Sitemize gelen mesajlardan örnekler;

Ben bu gün hem valiliğe hem kaymakamlığa gittim hiç bir şekilde bakıcıya izin yok eşim askeri personel ben hemşire zaten hiç bir şekilde bize izin yok  ayrıca 184 ü arayıp şikayet oluşturdum dönüş yapıldı tam bir fiyasko bu işlere iç işleri Bakanlığı bakıyor denildi ben de biliyorum ama bizim gibi sağlıkçı annelere başkanlık olarak bir şey yapılmayacak mı dediğimde başkanlığın bu konu hakkında çalışması yok denilip telefon kapatıldı  çok hevesle başladığım bu meslekten artık nefret ediyorum çoçuğum ortada rezil olduktan sonra verdikleri üç kuruş kendilerinin olsun

Sağlık Bakanlığının yaşanan bu belirsizlik karşısında mutlaka çözüm üretmesi gerekiyor. Sağlıkçılar en azından çocukları konusunda kaderlerine terk edilmemelidir. 

Sağlık çalışanları Dr. Fahrettin Koca'dan tam kapanma sürecinde çocukları konusunda çaresiz kalan sağlıkçılara özel bakıcı desteği veya esnek çalışma hakkını vermesini bekliyorlar.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (8)
Sağlık memuru 5 ay önce
Eşim ve ben sağlık personeliyiz.
İki tane küçük çocuğumuz var.
Bakanlık bizleri yine görmezden geldi.
Boşver 5 ay önce
sende seçimde unut ödeşin
SÖZDE,NEFESDE BİTTİ 5 ay önce
Akp,sağlık bakanlığı ve saglik-sen için sağlık çalışanlarının,ailelerinin,çocuklarının hiçbir değeri yok.
Sağlıkçı 5 ay önce
Bu zamana kadar ne soruldu ki sağlıkçılara bu soruldu. Covidle savasan sağlıkçı değilde baska bir meslek mensubu olsaydı hem sorulur, hemde bütün sorunları çözülürdü. Hani 3600,,hani sabitlerin sigortaya yansıması, hani sağlıkçıya kreş, hani taban maaşa iyleştirme, hani yıpranma almayan unvanlara yıpranma, hani özlük haklarda iyleştirme, sonuç sıfır.. herşey lafta.
Bakanlığa emanet edilmeli 5 ay önce
Tek tek müdürlüklere gitmekle olmaz. Sağlık Bakanlığı na emanet edilmeli. Biz çalışıyoruz buyrun bu 10 yaşından küçük bakıma muhtaç yavrularımıza siz bakın diye bizzat başkanlığın binasına emanet edilmeli 24 saat sonra gelip alırım diye. Ya bakacaklar ya çözüm üretecekler. Gerçekten çok yazık Allah yardımcımız olsun.
Doktorbey 5 ay önce
Eşim ve ben mesaiye devam ediyoruz. Bakıcımıza izin yok ailelerimiz yanımızda değil. Çocuğu alıp işe götürücez yapacak bir şey yok. Bu rezillik de bu ülke için normal.
TIBBİ SEKRETER 5 ay önce
7,5.2 YAŞLARINDA.3 TANE COCUĞUM VAR BENİM EŞİM BELEDİYEDE İZNİ YOK. BAKICIM EVE GELMEK ZORUNDA.
eksik genelge 5 ay önce
bizde hiç eş yok. biz ne yapacağız. boşanmış veya eşi ölmüş sağlıkçılar hiç hesapta yok
25
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?