PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Tabipler Birliği’nin Çağrısı Sonrası Bakan Koca Yeni Döneme Dikkat Çekti

Türk Tabipler Birliği’nin TBMM toplantı çağrısı yapması sonrasında Bakan Fahrettin Koca İntörn hekimlerin maaşlarında asgari ücret düzenlemesi için TBMM’nin yeni yasama dönemini işaret etti.

Gündem 19.08.2022, 13:44 19.08.2022, 18:15 Cansu Polat
Tabipler Birliği’nin Çağrısı Sonrası Bakan Koca Yeni Döneme Dikkat Çekti

Asistan hekimlerin nöbetlerinin de 8’i aşamayacağını belirten Bakan Koca “haftaya yönetmelik yayınlanıyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 18 Temmuz’da devlete bağlı üniversitelerdeki tıp ve diş hekimliği fakültelerinin son sınıf stajyer doktor öğrencilerine asgari ücret tutarı kadar ödeneceğini açıklamıştı.

TTB’nin açıklamasına göre birlik, intörn hekim ve diş hekimlerinin gelirlerinin asgari ücret tutarında artırılması hakkında Cumhurbaşkanlığı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı’na 12 Ağustos 2022’de birer yazı iletti.

TTB’nin ilettiği yazılarda bu konuya değinilerek 1 Ekim 2022 tarihine kadar tatile giren Meclis’in, gerekli yasal düzenleme için toplantıya çağırılması talep edildi.

Bunun üzerine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabı üzerinden şunları yazdı: “İntörn doktorlara yapılan ödemenin asgari ücret düzeyine çıkarılması kararı 18 Temmuzda açıklandı. TBMM, 1 Temmuzda tatile girmişti. Yeni yasama döneminde, gerekli irade tecelli edecektir. Asgari ücret düzeyinde ödeme, Meclis’ten çıkacak yasayla uygulamaya konacak.

Yorumlar (0)
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?