Tabipler Birliği Dertli: Bakan Koca 134 Gündür Bize Randevu Vermiyor!

Bir gün de yer alan haberde, 134 gündür randevu taleplerine yanıt verilmediği belirten sağlık emek ve meslek örgütleri bugün de Sağlık Bakanlığı’na giderek Bakan Koca’dan yeniden randevu talep etti. Sağlıkçılar, Bakan Koca'nın randevu taleplerini kabul etmediğini belirterek Sağlık Bakanlığı önünde bir basın açıklaması yaptı.

Gündem 15.03.2021, 20:21 Güler Sağlam
Tabipler Birliği Dertli: Bakan Koca 134 Gündür Bize Randevu Vermiyor!

TIKLAYIN

Türk Tabipleri Birliği (TTB), Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın randevu taleplerine tam 134 gündür yanıt vermediğini açıkladı. Sağlık Bakanlığı’nda giderek Bakan Koca’dan yeniden randevu talep eden sağlık emek ve meslek örgütleri, randevu taleplerinin reddedildiğini belirterek Bakanlık önünde bir basın açıklaması yaptı.

TTB Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı’nın okuduğu basın açıklamasında, “Sağlık emek ve meslek örgütleri olarak salgının başından beri bir yandan toplum sağlığı için, salgından en az zarar görme ve gerekli tüm tedbirlerin uygulanması mücadelesini verirken bir yandan da kendi sağlığımız, haklarımız, emeğimiz için mücadele ediyoruz” denildi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
4
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?