PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Tabipler Birliği Başkanı Fincancı'nın TSK İle İlgili Kirli İddiaları Yalanlandı

Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı'nın terör örgütü PKK’nın sözde yayın organına katılarak Türk Silahlı Kuvvetlerinin girdiği çatışmalarda kimyasal silah kullandığı iddiaları hem Cumhurbaşkanlığı hem de Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından sert şekilde yalanlandı.

Gündem 20.10.2022, 15:23 20.10.2022, 15:29 Cansu Polat
Tabipler Birliği Başkanı Fincancı'nın TSK İle İlgili Kirli İddiaları Yalanlandı

Tabipler Birliği Başkanı Fincancı'nın iddiaları üzerine Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, terör örgütünün oksijenini kestikçe yeni iftira kampanyalarına başvuruyorlar dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın kimyasal silah yalanının terörü aklamaya, estetize etmeye çalışanların beyhude çabası olduğunu söyledi.

Milli Savunma Bakanlığı ise iddialarla ilgili yaptığı açıklamada, kimyasal silah kullanıldığına yönelik iddiaların gerçek dışı olduğu vurgulanarak, “Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından uluslararası hukuk ve anlaşmalarca yasaklanmış mühimmat kullanılmamaktadır. Bu tür mühimmat Türk Silahlı Kuvvetleri envanterinde bulunmamaktadır” denildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, TSK'nın terörle mücadelesinin artan bir şiddet ve tempoda, azim ve kararlılıkla devam ettiği bildirildi.

Mehmetçiğin son derece onurlu ve şeffaf bir şekilde sürdürdüğü terörle mücadeleyi lekelemek, Türk Silahlı Kuvvetlerinin başarısına gölge düşürmek isteyen çevrelerce periyodik bir şekilde gündeme getirilen "Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından kimyasal silah kullanıldığına" yönelik iddiaların tamamen asılsız ve gerçek dışı olduğuna değinilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Daha önce defalarca açıklandığı gibi Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından uluslararası hukuk ve anlaşmalarca yasaklanmış mühimmat kullanılmamaktadır. Bu tür mühimmat Türk Silahlı Kuvvetleri envanterinde bulunmamaktadır. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, bugüne kadar komşularımızın ve tüm dünyanın gözü önünde icra ettiği bütün harekat ve operasyonlarda uluslararası hukuktan doğan meşru müdafaa haklarımız kapsamında, sadece teröristleri hedef almakta, sivillerin, tarihi, dini ve kültürel varlıklar ile çevrenin zarar görmemesi için azami dikkat ve hassasiyet göstermektedir. Tüm bu dezenformasyon çabaları Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kararlı mücadelesi sonucu çökme noktasına gelen ve bulunduğu zor durumdan kurtulmak için yalan ve ahlak dışı yollarla çıkış arayışında olan terör örgütü ve müzahirlerinin beyhude çırpınışlarıdır. Teröristler için adalete teslim olmaktan başka çare yoktur."

Açıklamada, TSK'nın, terörle mücadelesini en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar sürdürmeye azimli ve kararlı olduğunun altı çizildi

Yorumlar (2)
Hasan 2 ay önce
Bu ülkenin en tepe sivil toplum örgütünu temsil ediyorsun,ve bu temsil ettiğin kişiler doktorlar ve sen güvenle yaşadığımız ülkemizi koruyan güzide TSK ya iftira atıyorsun ve bunu kimin için yapıyorsun?temsil ettiğin hekimler için mi , birilerinin ağzı için mi ?yoksa kendi hasarlı egonuz için mi ?
Vatan aşığı 2 ay önce
Kökünü kurutun şerefsiz PKK mın TSK ya dil uzatan da aynı katagoride olduğu için onunla ilgili gereği yapılmalı