Tabip Odası Başkanı: Çalışacak sağlıkçı kalmayacak: Yorgunuz, hastayız ve paramızı alamıyoruz

Gaziantep Tabip Odası Başkanı Dr. Ayşegül Ateş Tarla, sağlık çalışanlarının tükendiğini ifade etti. Korona başladığından beri 760 civarında sağlık çalışanının salgına yakalandığını belirten Tarla, böyle giderse çalışacak hekim ve sağlık personeli bulunamayacağını iddia etti.

Gündem 15.08.2020, 20:36 16.08.2020, 10:45
Tabip Odası Başkanı: Çalışacak sağlıkçı kalmayacak: Yorgunuz, hastayız ve paramızı alamıyoruz

Cumhuriyet’ten Sefa Uyar’ın haberine göre, Gaziantep Tabip Odası Başkanı Dr. Ayşegül Ateş Tarla, sağlık çalışanlarında yorgunluk ve ciddi tükenmişlik haline dikkat çekti.

TIKLAYIN

Tarla, "Yoğun bakım ve hastane kapasiteleri doluluk oranlarına geldiği zaman, temmuz ayıyla birlikte sağlık çalışanlarında da enfekte olma oranı arttı. Marttan bu yana 760 civarında sağlık çalışanı enfekte oldu. Eğer sağlık çalışanlarında enfekte oranları artarsa çalıştıracak hekim, yardımcı sağlık personeli bulamayacağız." dedi.

"EK ÖDEMELER ŞU ANDA ALINAMIYOR"

Dr. Tarla, "Bu yorgunluk içerisinde hem psikososyal destekleri yok, hem ek ödemeleri şu anda alınamıyor ve vakalar yüksek. Eylül-ekimde hazırlık yapacağız ama bu durumda yorgun, tükenmiş sağlık çalışanlarıyla karşılaşacağız. Salgınla mücadelemizde ciddi sorunlara yol açacak. Bugünlerde kamuda istifalar da gündemde. Şehir dışına tayin isteme, emekliliğe ayrılma, başka bir hastaneye, özele geçme gibi talepler arttı." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (2)
Sağlık memuru 3 ay önce
Karı koca sağlık personeliyiz şu an ikimizde pozitifiz eşim hastanede tedavi alıyor ben çocuklar mağdur olmasın diye mecburen evdeyim tedavimi evde alıyorum.
Kapalı kapılar ardından çalışıp nutuk atanları eğitimi durdurup tatil destek kredisi verenleri
Cahilce davranışta bulunup insanların hayatlarını tehlikeye atanları Yüce Allah'a havale ediyorum. Süreçten bunaldım.
Kaç haftadır feryat figan 3 ay önce
Ediyoruz.bir yetkili çıkıp arkadaşlar kafanız rahat çalışın,bir düzenleme yapiyoruz diye açıklama yapmasını ya.eylul felan hikaye kimsenin umrunda değiliz.
10
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?