Suriyeliler Artık Tedavi İçin Ücret Ödeyecek! Resmi Gazete’de Yayımlandı!

Ülkemizde Geçici Koruma Yönetmeliği kapsamında bulunan Suriyeliler, bugünkü Resmi Gazete’de değişikliğe gidilen Geçici Koruma Yönetmeliğinde değiştirilen bir hükümle tedavi ve ilaçlardan Sağlık Bakanlığının belirlediği tutar üzerinden katılım payı ödeyecekler.

Gündem 25.12.2019, 13:52 25.12.2019, 13:55 Güler Sağlam
Suriyeliler Artık Tedavi İçin Ücret Ödeyecek! Resmi Gazete’de Yayımlandı!

Değiştirilen yönetmeliğin 27. maddesinde yer alan “b) Temel ve acil sağlık hizmetleri ile bu kapsamdaki tedavi ve ilaçlardan hasta katılım payı alınmaz.” ibaresi bugün yayımlanan Resmi Gazete ile  “Temel ve acil sağlık hizmetleri ile bu kapsamdaki tedavi ve ilaçlardan Bakanlıkça belirlenen tutar ve oran üzerinden katılım payı alınabilir.” şeklinde değiştirildi.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Geçici koruma statüsünde bulunan yabancıların temel ve acil sağlık hizmetleri ile bu kapsamdaki tedavi ve ilaçlarından katılım payının alınamayacağına dair madde değiştirildi. Buna göre Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen tutar veya oran üzerinden katılım payı alınabilecek

Ayrıca Türkiye'de geçici koruma kapsamında bulunan yabancıların bildirim yükümlülüğünü mazeretsiz üç kez üst üste yerine getirmemeleri halinde geçici korumaları valilik tarafından iptal edilecek. 

Buna göre, bildirim yükümlülüğünü mazeretsiz üç defa üst üste yerine getirmeyen yabancıların geçici korumaları valilik tarafından iptal edilecek.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?