Suriyeliler Artık Tedavi İçin Ücret Ödeyecek! Resmi Gazete’de Yayımlandı!

Ülkemizde Geçici Koruma Yönetmeliği kapsamında bulunan Suriyeliler, bugünkü Resmi Gazete’de değişikliğe gidilen Geçici Koruma Yönetmeliğinde değiştirilen bir hükümle tedavi ve ilaçlardan Sağlık Bakanlığının belirlediği tutar üzerinden katılım payı ödeyecekler.

Suriyeliler Artık Tedavi İçin Ücret Ödeyecek! Resmi Gazete’de Yayımlandı!

Değiştirilen yönetmeliğin 27. maddesinde yer alan “b) Temel ve acil sağlık hizmetleri ile bu kapsamdaki tedavi ve ilaçlardan hasta katılım payı alınmaz.” ibaresi bugün yayımlanan Resmi Gazete ile  “Temel ve acil sağlık hizmetleri ile bu kapsamdaki tedavi ve ilaçlardan Bakanlıkça belirlenen tutar ve oran üzerinden katılım payı alınabilir.” şeklinde değiştirildi.

TIKLAYIN

Geçici koruma statüsünde bulunan yabancıların temel ve acil sağlık hizmetleri ile bu kapsamdaki tedavi ve ilaçlarından katılım payının alınamayacağına dair madde değiştirildi. Buna göre Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen tutar veya oran üzerinden katılım payı alınabilecek

Ayrıca Türkiye'de geçici koruma kapsamında bulunan yabancıların bildirim yükümlülüğünü mazeretsiz üç kez üst üste yerine getirmemeleri halinde geçici korumaları valilik tarafından iptal edilecek. 

Buna göre, bildirim yükümlülüğünü mazeretsiz üç defa üst üste yerine getirmeyen yabancıların geçici korumaları valilik tarafından iptal edilecek.

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2019, 13:55

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER