PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sürekli İşçilere Tayin Hakkı mı Geliyor?

1 Mayıs işçi bayramı nedeniyle Çalışma Bakanı Vedat Bilgin ile görüşen Türk – İş sürekli işçilerin tayin hakkı ile ilgili talebini dile getirirken Bakan Bilgin’in bu konuda çalışma yapılmasını istediği öğrenildi.

Gündem 10.05.2022, 09:35 13.05.2022, 11:52 Cansu Polat
Sürekli İşçilere Tayin Hakkı mı Geliyor?

Hükümet 2019 yılında taşeronda çalışan binlerce işçiyi kadroya almıştı. Ancak 696 Sayılı KHK ile kadroya alınan işçilere eş durumundan dolayı tayin hakkı verilmedi.

1 Mayıs İşçi Bayramı'nda Türk-İş yönetiminin Çalışma Bakanı Vedat Bilgin'e bu sorunu ilettiği öğrenildi. Ulusal Kanal'ın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kaynaklarından edindiği bilgilere göre, Türk-İş bu işçilerin tayin mağduriyetinin giderilmesini istedi.

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin de talebin üzerine yeni bir çalışma başlattı. Çalışma ile 696 ile kadro alan işçilere tayin hakkı verilecek.  Söz konusu çalışma, Mayıs ayında tamamlanacak 3600 ek gösterge görüşmelerinin ardından hayata geçirilecek. Diğer yandan zorunlu haller, yani sağlık ya da bekar olup ailesinden ayrı kalmak zorunda olan işçilere de tayin hakkı için çalışma yapılması gündemde.

Yorumlar (3)
Taşerondan bekleyin oyu; Memurdan değil. 5 ay önce
Memura göstermediğiniz ilgiyi/alakayı, vasıfsız personele göstermeye devam edin. Sınavsız olarak, bedavadan kadro alanları kollayın. Memuru, görmezden gelmeye devam edin. Seçimler yaklaşıyor. Memur da seçimlerde sizi görmezden gelecek.
hakkı 5 ay önce
Allah razı olsun emeği geçenlerde bu habere çok mumnun olduk
hep aynı terane 5 ay önce
Allah eşleri ayıranı da affetmiyor hala bir kararname çıkartamadılar. Reisin haberi yok herhalde yoksa çoktan çıkartırdı bir kanun hükmünde kararnağme
13
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?