Süper Lig Ekibi Yeni Sezon Formalarını Sağlık Çalışanlarına İthaf Etti

Süper Lig ekibi Malatyaspor Kulübü, ikinci grup formalarını görücüye çıkarttı. Sarı siyahlı kulüp, ikinci grup formalarını ise sağlık çalışanlarına ithaf etti.

Gündem 07.09.2020, 14:23 Güler Sağlam
Süper Lig Ekibi Yeni Sezon Formalarını Sağlık Çalışanlarına İthaf Etti

Takımın giyeceği üçüncü forma, sarı siyahlı kulübün resmi sosyal medya hesabından yapılan oylama ile belirlenirken, ikinci grup formalar ise hazırlanan bir kliple tanıtıldı.

“Tüm Sağlıkçılarımıza İthaf Olunur” sloganıyla hazırlanan klipte, Yeni Malatyaspor satış mağazasından formaları alan taraftarlar, Malaya Turgut Özal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gidiyor. Taraftarlar, koronavirüs (kovid-19) salgını sürecinde fedakarca, canla başla çalışan sağlıkçılara Yeni Malatyaspor’un yeni sezonda giyeceği formaları takdim ediyor. Formayı alan bir sağlıkçı, “Gerçekten çok zor zamanlardan geçiyoruz. Çalışanlar ve halk olarak kötü günler geçiriyoruz. Bende kovid oldum, çocuğumdan ayrı kaldım. Çok zor günlerdi. Umarım bir an önce biter” dedi.

TIKLAYIN

Diğer bir sağlık çalışanı ise “Sağlık çalışanları olarak gayet özverili bir şekilde gece gündüz demeden çalışıyoruz. Bu süreç zarfında sizlerin yanımızda olduğunuzu hissetmekten ve bize verdiğiniz desteklerden dolayı çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Klipte forma takdim edilen bir sağlık çalışanı da “Bizler nasıl sağlık çalışanı olarak sahada bu hastalıkla canla başla mücadele ederken, bir futbol sever olarak futbolcu kardeşlerimizden de yeşil sahalarda aynı mücadeleyi görmek istiyorum” ifadesini kullandı.

Malaya Turgut Özal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ise sosyal medyadan, “Yeni Malatyaspor’umuz forma tanıtım videosunda, Hastanemizde çalışan sağlık personelimizi ve Covid-19 salgınında hayatını kaybeden sağlık çalışanlarını unutmadı. Bize, bu mücadelede yalnız olmadığımızı hissettiren Yeni Malatyaspor Kulübü ve taraftarına teşekkür ederiz. Başaracağız!” mesajını paylaştı.

Ferdi DURDU, Yeni Malatya Gazetesi

Yorumlar (2)
Ikinci memleketim 3 ay önce
8 yil malatyada çalıştım hemserilerim cana yakın yardımsever ince düşünen insanlardı selam olsun ikinci memleketime.
Murty 3 ay önce
Malatya li candır. Mert insanlardır. Samimidir Allah sizleri korusun
0
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?