Şu Hemşireye Söyleyin Kendini Aşılasın Komedisi! - Video Haber

Tvnet sunucusu ve köşe yazarı Esra Elönü, tik tok videosunda gördüğü hasta yakınını hemşire zannedince oldukça komik duruma düştü. Elönü, sağlık çalışanı için “Şu hemşireye söyleyin kendini aşılasın. Hastaya bir de soytarılık mikrobu bulaştırmasın.” sözleri ile hedef gösterdiği paylaşımını daha sonra sildiği görüldü.

Şu Hemşireye Söyleyin Kendini Aşılasın Komedisi!  - Video Haber

Hasta yakının babası ile çektiği videoda hasta yakınını hemşire zanneden yazar Esra Elönü “Şu hemşireye söyleyin kendini aşılaşın. Hastaya bir de soytarılık mikrobu bulaştırmasın. Hasta mahremiyetini ihlal konusunda umarım hasta yakınları yapar” sözleri ile sağlık çalışanlarını hedef aldı.

MESLEĞİN YÜZKARALARI HABERLERİ YAPILDI

Esra ELÖNÜ bu konuda yanılan tek kişi değildi. YILLARIN DUAYEN PERSONEL SAĞLIK HABER SİTELERİ'de konuyu araştırmadan, anlamadan haber yaparak hasta yakını üzerinden sağlık çalışanlarını hedef alan haberler yaptılar.


* Ekran Görüntüsünün büyük halini görmek için tıklayınız.

HABERİMİZİN ARDINDAN HABERİ KALDIRMAK ZORUNDA KALDILAR!

Sektörün en çok takip edilen sitesi saglikpersonelihaber.net 'in konuyu haberleştirmesinin ardından sağlık çalışanı hemşilerin haksız yere linç edilmesine vesile olan ilgili site bir özür bile yayınlamadan haberi sessiz sedasız kaldırdı.

Hasta yakını Esra Elönü’ye hastanın babası olduğunu ve kendisinin de hemşire olmadığını şu sözlerle anlattı: “Sayın Esra hanım 1. Ben hemşire değilim. 2. O benim babam ve birlikte çektik videoyu. Beni meşhur ettiğiniz için teşekkür ederim. Reklamın iyisi kötüsü olmaz şu an babamla attığınız twit’e baya bir güldük.”

TIKLAYIN

ŞİKAYETÇİ OLDU

Özlem Bademci, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sağlık çalışanları adına da üzülüyorum. Çünkü orada onlar linç edilmeye çalışılmış. Benim üzerimden böyle bir adım atılmış. Sağlık Bakanlığı'ndan, videoyu görüp beni aradılar. Sağlık çalışanı değilim dedim. Onlar orada içini ferahlattı ama ben burada içimi ferahlatamadım. Çoktan video herkesin eline geçmiş ve sosyal medyada halen paylaşılıyor. Bakanlık bana destek verdi. 'Babanızla istediğiniz gibi hastane odasında video paylaşabilirsiniz. Görmüş olduğumuz videoda absürt birşey yok' dediler. Soluğu adliyede aldım. Şikayette bulundum ama video paylaşılmaya devam ediyor. Özel alanıma girildi. Belki babam görünmek istemiyor, ben sosyal medyalara düşmek istemiyorum. Böyle bir yanlış yapılmış, bunun cezası elbette verilecek. Babamla anı kalsın diye yapmak istediğim küçücük bir video, çok büyüdü dağ oldu. Çok üzücü bir durum. Bu olay nedeniyle psikojim bozuldu. Hem ben hem ailem bu durumdan olumsuz yönde etkilendik." 

ESRA ELÖNÜ GERİ ADIM ATMADI!

Esra Elönü ise “İyi güzel babanıza hasta yatağında bir hemşire böyle bir soytarılık yaparsa hangi kurumlara müracaat edileceğini öğrenmiş oldunuz. Rabbim şifalar versin babanızın iyi olmasına sevindim.” sözleri ile hasta yakınına seslendi.

Daha sonra Esra Elönü’nün şikayeti üzerine video ile ilgili sosyal medya üzerinden bilgilendirme yapan Bakanlık “İlgili videonun hastanın bilgisi dahilinde, sağlık çalışanı olmayan kızı tarafından çekildiği tespit edilmiştir. Sağlık sunucularında hasta mahremiyetine gerekli özen ve hassasiyet gösterilerek hizmet sunulmaktadır.” ifadelerini kullandı.

Elönü bu twit üzerine “Arkadaşlar şöyle ki. Dün paylaştığım videoya bakanlıktan açıklama gelmiş. O şarkı söyleyen kız hemşire değilmiş hastanın kızıymış. Bu durumda o kızcaaaz herhangi bir soytarılıkla karşılaştığında müracaat edeceği kurumları da öğrenmiş oldu. Bakanlığımıza çok teşekkürler” diyerek tartışmayı tekrar alevlendirdi.

Hasta yakını, ozlembadmci kullanıcı adıyla yaptığı paylaşımda “Artık bir dur denilmesi lazım yazık o sağlık personellerine nasıl bir yermek ve halen hakaret etmesi hiç etik değil artık sus”

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2019, 13:09

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Esra
Esra - 5 ay Önce

Tüh hemşire değilmiş diye üzülmüştür personel sağlık... Linç fırsatını kaçırdı.

SIRADAKİ HABER