PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sözleşmeli Yöneticilerin Başarısızlığı Hekimlere Yansıyacak?

Uzun bekleyişin ardından dün gece itibari ile Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren ek ödeme Yönetmeliğine tepkiler gelmeye devam ediyor. Gelen en kaydadeğer tepki ise hastanedeki sözleşmeli idarecilerin başarısız olması durumunda hekimlerin az ek ödeme alacak olması oldu.

Gündem 12.08.2022, 12:16 Cansu Polat
Sözleşmeli Yöneticilerin Başarısızlığı Hekimlere Yansıyacak?

Kamu Diş Hekimleri Derneği tarafından yapılan açıklamada hastane idarecilerinin başarısızlığının hekimlere az ek ödeme olarak yansıyacağı belirtildi.

Kamu Diş Hekimleri Derneği temel ek ödeme, teşvik ek ödemesi, hizmet etkinlik katsayısı, hizmet verimlilik katsayısı, bireysel hedef katsayısı, kurum hedef katsayısı..

Şu an: Carpe Diem

İdarecileri Hekimler mi Seçecek?

Peki hastane idarecilerinin başarısızlığında hekim neden az ek ödeme alsın? diye soran Diş Hekimleri Derneği, “idarecileri hekimler mi seçecek?” sorusunu yöneltti.

Yorumlar (15)
sözleşmesiz 2 ay önce
hesap sorulamayan tek yöneticilik sistemi sağlık bakanlığı sözleşmeli yöneticilik sistemi...birkaç gün önce sitenizde yayınlanan haberdeki örnek gibi...
Sözleşmeli yöneticilik son bulsun 2 ay önce
Reisin abdullah gülün cumhurbaşkanı recep akdağın sağlık bakanı olduğu 2011 de çıkan sözleşmeli yöneticiliği acil kaldırması lazım
didem 2 ay önce
Yönetici karnelerindeki başarı katsayıları, hastanesinde çalışan hekimlerin, hemşirelerin ve diğer sağlık personellerinin verdiği hizmetle orantılı. Yani çalış çalış çalış, yine dönüp dolaşıp ok çalışanlara vuruyor.
MEMUR 2 ay önce
idareci için tek başarı kriteri torpil,altta kalanın canı çıksın
ismail kibir 2 ay önce
Sözleşmeli yöneticinin başarı puanında hekimin baktığı hastadan, yatırdığı hastaya, yazdığı reçeteye, hemşirenin yaptığı uygulamadan, satın alma personelinin yaptığı hataya kadar herkesin payı var. Aslında bu uygulama çok da hatalı değil ama devlet bize diyor ki yine çalış çalış çalış. Biz döner sermaye performans kalksın derken yine hizmetin niceliği değil niteliği ön plana çıkıyor.
Halka yazık, şimdi döner için o 100 hasta bakan doktorlar bir de puan yükselsin diye 200 hasta bakar.
Cinci HOCA 2 ay önce
İdareciler oylama ile seçilecek. Aday olunucak
Hemşire 2 ay önce
O zaman sözleşmeli yönetici kalkacak personel çalışıp sozlesmelinin puanı ni artıracak değil yap sınavını ata müdürünü
ÖKÜZ ALTINDA BUZAĞI 2 ay önce
O ZAMAN İDARECİLERİ HEKİMLER SEÇSİN SENİN AÇIKLAMAN BU YÖNDE BENCE UYGUN LİYAKATI OLMAYAN O KOLTUKTA OTURAMAZ ÖZELLİKLE DE PARTİ YANDAŞLARI PARTİ HANGİ PARTİ OLURSA OLUSUN ALTINI ÇİZELİM KİMSE ÖKÜZ ALTINDA BUZAĞI ARAMASIN
Takipçi 2 ay önce
Nur topu gibi bir mobbing sebebi daha oldu.
Hayırlı olsun.
emre tunalı 2 ay önce
Her personelin çalışması başhekimin puanını etkiliyor, zaten puan bunlardan oluşuyor. Ama başhekim bu zamdan yararlanamıyor diye duydum. Yani 4924lü olarak ben bu zamdan yararlanabiliyorsam maaşım başhekiminkini geçecek :))
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
14
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?