Sözleşmeli Yönetici Performansı 90 Puanın Altında Olanlarla Devam Edilmemeli!

663 Sayılı "Sağlık Alanında Bazı Düzenlemeler Hakkında Kanun Hükmünde Kararname"ye dayanılarak hazırlanan ve Bakanlık Makamının 18.05.2018 tarih ve E.04-3262 sayılı Onayı ile yürürlüğe giren "Sözleşmeli Yönetici Performans Değerlendirme Yönergesi" kapsamında yürütülen Sözleşmeli Yönetici Performans Değerlendirme Sonuçlarını tüm personel bilmelidir.

Gündem 20.02.2020, 09:33 Güler Sağlam
Sözleşmeli Yönetici Performansı 90 Puanın Altında Olanlarla Devam Edilmemeli!

Parametrelerin net oldugu, açıklamalı olarak rehberinin oldugu, bölge toplantıların yapıldıgı, İl sağlık müdürlüğü bünyesinde ve bağlı kuruluşlarda birimlerin oluşturuldugu, uzmanların ve yetenekli personelin görevlendiridiği bu sistemde  Performans Değerlendirme Sonuçları 90'ının altında olan hiç bir sözleşmeli yönetici ile devam edilmememelidir.

Bu kadar yapılan işlemden sonra hala Performans Değerlendirme Sonuçları 90'ının altında ise bu iş olmuyor demektir. Yada nasıl olsa Performans Değerlendirme Sonuçları kimin umurunda ben bildiğimi yaparım tarzında, atanmak için lisans mezunu olmanın yeterli oldugu sistemde referans merkezlerinin memnuniyeti ön planda olur.

TIKLAYIN

Hasta memnuniyeti ve çalışan memnuniyeti düşerken sağlık sektörü temizlik, yemek, malzeme eksikliği, kantin fiyatları, mobbingler, muayne sırası kuyrukları, muayne için sıra bulamayan hasta şikayeleri,ultroson, mr randevu süreleri , güvenlik zaafiyeti, kırık dökük manzaralar,v,b şikayetler sosyal medyanın ve basının gündeminden hiç düşmez. 

Hastanelerde eleman ihtiyacı var iken, fazla mesai ücreti ödemesi devam ederken, personel nöbetten evinin yolunu bulamaz iken, il-ilçe sağlık müdürlüğü,ADSM'lerine, 112 Komuta başhekimliklerine, başka kamu kurumlarına  yapılan geçici görevlendirmeler artarak devam eder.

Sağlık Çalışanlarının yöneticilerinin Performans Değerlendirme Sonuçlarını bilmek  ve başarısız yöneticiler ile devam edilmeyeceğini görmek dogal hakkıdır.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Sağlıkçı 12 ay önce
Şimdi işi bilip yazsanız teşekkür ederdim inan. Bu dediginiz olay her yer için kesinlikle uygulanamaz. Dogu ve güney doğu anadoluda ilcelerde doktor yok. Peki size soruyorum. Bunun finansal açıdan tutturulabilirligi nasıl olacak, borç ödeme gün suresi nasıl düşecek, olmayan parayle nasıl çalışan mutlu edilecek, verimliliğin istediği ve para olmadan yapılacak işler nasıl halledilecek. Bütçe planlıyor 1 ay sonra hastanede uzman doktor kalmıyor. Bütçe nasıl tutacak. Dolayısıyla bir sey yazarken enine ve boyuna araştırıp öyle yazın lütfen. Bu dedigim yerler kendilerini parçalara 70 alamaz. Çünkü onların dışında karnenin yuzde 40 -50 arasi puani
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?