PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sözleşmeli Personele Kadro İçin Taslak Netleşti!

3600 ek gösterge düzenlemesinin hayata geçirilmesiyle memurların imzaladığı toplu sözleşme metninde yer alan sözleşmeli personele kadro hakları ile ilgili taslak metnin netleştiği öğrenildi.

Gündem 17.08.2022, 20:38 18.08.2022, 11:52 Cansu Polat
Sözleşmeli Personele Kadro İçin Taslak Netleşti!

Sözleşmeli personellerle ilgili hazırlanan taslak metinde kadro hakkında kamu kurum ve kuruluşlarının merkez ve taşra teşkilatı ile bu teşkilatlara bağlı döner sermayeli kuruluşlarda çalışan sözleşmeli personelin kadroya geçebileceği belirtildi.

İl Özel idaresi, Belediye ve Bağlı Kuruluşları ile mahalli idare birliklerinde 5393 sayılı belediye kanunu çerçevesinde sözleşmeli olarak görev yapan personeller, hükümetin hazırladığı kadro düzelmemesinden yararlanabilecekler.

31.12.2022 TARİHİ İTİBARİYLE SÖZLEŞMELİ ÇALIŞANLAR

31.12.2022 tarihi itibariyle Sözleşmeli pozisyonlarda istihdam edilenler ile sözleşmeli personel pozisyonuna atanmaya hak kazananlar kanunun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 30 gün içinde müracaat etmeleri halinde ihraz ettikleri kadrolara atanmış sayılacaklar.

TORBA YASA GELİYOR

Ankara'da bir yandan EYT ve sözleşmeli personelin kadro konusu ile ilgili çalışma grupları oluşturulurken bir yandan da vatandaşın talepleriyle İlgili torba yasa hazırlığı yapılıyor.

TORBA YASA TASLAĞININ EKİM BAŞINDA NETLEŞMESİ BEKLENİYOR

Sabah'ta yer alan habere göre; birçok kesimi ilgilendiren konuların olduğu çalışmaların tamamlanıp torba yasa taslağı şeklinde TBMM'nin açılacağı Ekim başında gündeme getirilecek. Bu süre zarfında konuların olgunlaştırılıp yasaya eklenmesi bekleniyor.

Yorumlar (10)
Doktorun birisi 2 ay önce
Doktorun birisi hemşireler ile dalga geçmek için lokomotif falan diye dalga geçmiş düşmeyin hemen umarım o çok dalga geçtiğin hemşirelerin eline düşmezsin herkesin bi işi var aşağılamak aşağılık kompleksi sen gelir
Doktorun birisi 2 ay önce
*aşağılamak aşağılık kompleksinden gelir
Kamudışıasç 2 ay önce
Kamu dışı asç. Kadro beklıyor 11 yıl oldu
Sağlık sistemi lokomotifi hemşire 2 ay önce
Neden sadece sözleşmeli personele kadro geliyor, 657’li hemşirelere de kadro gelsin. Doktor bakanlığı resmen.
DİZEL LOKOMOTİF 2 ay önce
LOKOMOTİFE BAKIN HELE BUHARLI:d
Dr 2 ay önce
Daha okuduğunu anlamadan ve konuyu bilmeden laf olsun diye yorum yapmış..
Malumsen 2 ay önce
Trole bak hele. İşin gücün yok mu senin be malum yapısenli
Tıbbi sekreter 2 ay önce
657 dediğiniz 4B sanirim zaten onun için kadro gelecek eğer 4B li değilseniz zaten kadrolusuz demektir. Ama derseniz ki ben 4D liyim o zaman oturun KPSS çalışın size zahmet
HAKKANİYET, ADALET, LİYAKAT NEREDE???? 2 ay önce
Hiç hak etmedikleri halde, onun bunun torpilli ile Müdür, Müdür Yardımcısı sözleşmesi imzalayan, sağlık hizmetleri yönetimin ne olduğunu bilmeyen, evveliyatı devlet memuru olmayan, herhangi bir sınava girmeyen, alakasız, liyakatsiz, yetersiz, yeteneksiz, temelsiz, tecrübesiz… sözleşmeli Müdür, Müdür Yardımcıları, kadrolu Müdür ve Müdür Yardımcısı olabilecekler bu kanun çıkarsa. Bu böyle çıkarsa baştan aşağı kul hakkı ve vebal olur.
Saglikci 2 ay önce
Kadroda verseler bala yağada batirsalar oy yok
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?