PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sözleşmeli Personele Kadro, Geçici İşçilerle 70 Bin Taşeronun Durumu İçin Komisyon Toplandı

Kamuda görev yapan geçici işçilerle beraber 70 bin asıl işi yapan taşeron işçisi ile sayıları 600 bini bulan sözleşmeli personelin durumuyla ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor.

Gündem 09.07.2022, 19:06 10.07.2022, 03:21 Cansu Polat
Sözleşmeli Personele Kadro, Geçici İşçilerle 70 Bin Taşeronun Durumu İçin Komisyon Toplandı

Türkiye Gazetesi tarafından yapılan haberde; emeklilikte yaşa takılanlar, kamuda görev yapan sözleşmeli personel ile geçici çalışanlar ve sayıları 70 bini bulan taşeron çalışanlarla ilgili kurulan komisyonların ekim ayına kadar çalışmalarını tamamlayacağını aktarıldı.

Komisyonlar tarafından Ekim ayında sonuçlandırılacak taslak çalışmaların önce kabinenin gündemine getirileceği daha sonra çalışma hayatına vakıf Ak Parti Milletvekillerinden oluşan komisyon tarafından değerlendirildikten sonra kanun teklifinin Meclis’e sunulacağı belirtildi.

Komisyon çalışmalarında geçici işçilerin çalışma sürelerinin 10 aydan 12 aya çıkarılması ve 70 bin taşeron çalışanın kadroya alınarak tayin hakları ile beraber yeni bir düzenleme yapılmasını bekleniyor. Kanunun 2023’ten önce yürürlüğe girmesi de planlamalar arasında.

600 bine yakın kamuda görev yapan sözleşmeli personelin kadroya alınmasına yönelik ise personele tercih hakkı getirileceği aktarıldı. Sözleşmeli personelin kamuda çalıştırılmasının zorunlu olduğu alanların çerçevesinin belirlenmesi ile bu alanın dışında kalan birimlerde sözleşmeli personel istihdamına son verileceği konuşuluyor.

Yorumlar (7)
Reis 1 ay önce
Sabim ve 182 MHRS biriminde hizmet veren personellere kadro istiyoruz covid_19 en iyi hizmet veren dünya çapında birimlerde hak ediyorsunuz
Taşeron tomografici 1 ay önce
Sayın Admin bu 70 binin içerisinde hastanelerdeki tomografi MR hbys bilgi işlem yemek hane var mı bilginiz varmı?
Belediyeci 1 ay önce
Belediyenin kendi şirketlerinde çalışan işçilerin durumu ne olacak acaba
ptt 1 ay önce
ptt ne olacak
Ahmet 1 ay önce
Kamu sosyal tesisler taşeron çalışanlarınıda kadro varmı
KARAYOLLARI MÜŞAVİR İŞÇİLERİ 2 hafta önce
İhale ismimizdeki danışmanlık ibaresi dolayısı ile kapsam dışı bırakıldık inşaAllah bu sefer 70 bin kişinin içinde yer alırız ayrımsız şartsız kadro istiyoruz.
Abdullah 2 hafta önce
Tasoron kitlere kadro bekliyoruz bakanım tşk ederim ilgilendiniz için tcdd
30
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?