PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sözleşmeli Personele Kadro Düzenlemesi Ekim Ayında Netleşiyor

Sayıları 565 bini bulan kamuda görev yapan sözleşmeli personelinin kadroya geçirilmesiyle ilgili çalışmada gözler ekim ayına çevrildi. Meclis açıldığında düzenlemenin genel kurula getirilmesi bekleniyor.

Gündem 11.07.2022, 21:24 Cansu Polat
Sözleşmeli Personele Kadro Düzenlemesi Ekim Ayında Netleşiyor

Öncelikle mali ve özlük hakları ile ilgili yeni düzenlemeler içerecek teklif ekim ayında Meclis’e getirilecek.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ak Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Ekim ayını işaret ederek “Meclis açıldığında gündemimize sözleşmeli personelin mali sosyal haklarının ele alınması ve kadro hakkının değerlendirilmesi suretiyle yasayla netleştirilerek daimileştirilmesi söz konusu olacak” ifadelerini kullandı.

6. dönem toplu sözleşme protokolüne geçen sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi konusu 2022 yılında tamamlanacağına dair yazılı taahhüde yansımıştı.

Sayılar yaklaşık 565 bini bulan sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi ele alınıyor. Konuyla ilgili oldukça kapsamlı bir düzenleme yapılması beklenirken kadro haklarının isteğe bağlı olarak verileceği, taslak çalışmaları detaylandıkça kamuoyuyla paylaşılacağı aktarıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ise kamuda sözleşmelilerin sorununu gündeme taşımış sorunlarla ilgili bunları sadeleştirileceklerini aktarmıştı. Bilgin, “zorunlu olanları statülere dönüştüreceğiz, diğerlerine de kadro haklarını vereceğiz” şeklinde konuşmuştu.

Yorumlar (1)
tuzak yine tuzak 1 ay önce
kadroya geçen yanar ben geçtim yandım nasıl mı? 2008 den sonra emekli sandığına geçen memur yani ssk dan geçen 3600 ek gösterge alamaz verseler de bir faydası olmaz bir de emekli maaş bağlama oranı %50 yani 2008 öncesine ise %75 anladınız mıa şimdi ayrıca bir de diş hekimi ve doktorları 2008 sonrası başlasa bile 3600 ek gösterge verebilmek için 2008 öncesi saydılar diğerlerine vermediler siz uyanın bizi uyuttular hakkınızı arayın
30
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?