PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sözlerim Kesildi Diyerek Kendini Savunan O ‘İmam’ Açığa Alındı!

İş bırakma eylemi yapan hekimlerle ilgili cuma hutbesinde “sen olsan öldürmez misin?” gibi skandal ifadeler kullanan imam açığa alındı.

Gündem 13.07.2022, 10:34 13.07.2022, 12:28 Cansu Polat
Sözlerim Kesildi Diyerek Kendini Savunan O ‘İmam’ Açığa Alındı!

Doktor Ekrem Karakaya’nın görevi başında öldürülmesinin ardından iş bırakma eylemi yapan sağlık çalışanları ile ilgili skandal ifadeler kullanan Konya Kayalar Camii imamı açığa alındı.

Doktor Ekrem Karakaya’nın şehit edilmesinin ardından cuma hutbesinde camiye gelen cemaate yönelik yaptığı konuşmada doktorları hedef alarak adeta sağlık çalışanlarına şiddeti meşrulaştıracak açıklamalar yapan Kayalar Cami İmamı Ahmet Gür açığa alındı.

İmam Ahmet Gür yaptığı savunmada sözlerinin kesilerek paylaşıldığını belirterek Doktor Karakaya’nın öldürülmesinden katliam olarak bahsettiğini belirtti.

Tele1’de yer alan habere göre 2 günlük grev kararı aldıkları için cuma hutbesinde hekimleri hedef alan Kayalar Camisi İmamı Ahmet Gür açığa alınırken mahalle muhtarının imamla ilgili “Müfettişler geldi buraya. Şu an camiye gitmiyor zaten” dediği öğrenildi.

Diyanet İşleri Başkanı da Sessizliğini Bozdu.

Skandal ifadeler kullanan imanla ilgili sessizliğini bozan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş aynı gün soruşturma başlattıklarını, gereği neyse onun yapılacağını belirterek hiç kimsenin bundan şüphesi olmasın” dedi.

Sözcü Gazetesi Yazarı Saygı Öztürk açıklamalarda bulunan diyanet işleri başkanı erbaş imam Ahmet Gür’le ilgili minberde oldukça üzücü ve minbere yakışmayan bir konuşma yapan imamla ilgili aynı gün soruşturma açtıklarını belirtti.

Yorumlar (9)
Ceyar 3 ay önce
Bu İmama niye heyecan basıyor onu anlamıyorum kardeşim siyaset yapma işini yap ağzın çok laf yapıyorsa cübbeni çıkar git seçime gir artistik yapma…
Adam 3 ay önce
Yakında müdür olur
Destek hizmetleri müdürü yaparlar 3 ay önce
Sözleşmeli destek hizmetleri müdürü yaparlar
hamit 3 ay önce
ne olacağını bilmem ama tarih bunları not ediyor.
Tufan can 3 ay önce
Halkı kin ve nefrete teşvik etme yeri haline gelmiş camiler. İslamı anlamamış kişileri imam diye atayanlar utansın. Allah seni de bildiği gibi yapsın imam efendi
Ruhsuz 3 ay önce
Diyanet tarafından kesin İlçe müftülüğü verilir buna.topluma hiç bir faydası olmayan sözde din adamı
Sağlık Memuru 3 ay önce
Hem hutbeye çıkıp bir kişiyi öldüren,bütün insanlığı öldürmüş gibi olur diye vaaz vereceksin,hemde sen öldürmezmesin diye işi meşru göstereceksin adama sormazlar mı bu nasıl bir çelişki diye hocaefendi...
Human 3 ay önce
Dr.a gidip kendisine ne sikayetiniz var diye sorulmadan , ben imamım diyerek torpil istemeyen imam gördünüzmü? Ben henüz görmedim , hepsi bize ayrıcalık yapılsın aklındalar. Kul hakkını camide bırakıp geliyorlar.
.. 3 ay önce
İmam fetvani ver gerisi seni ilgilendirmez. Sen işine bakacaksın. Siyaset yapmak senin işin değil. Heveslenme çok seni ne ilgilendirir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?