Sözcü Yazarı Turan: AKP'li ve CHP'li Vekiller Devlet Hastanesine Sahip Çıkmıyorlar!

"Seyahat yasağı birçok ilde kaldırılınca Bodrum'a akın oldu ama yine de kara bir tablo yok. Belediye Başkanı ve Kaymakam başta olmak üzere tüm görevliler gece-gündüz yoğun bir gayretin içindeler." diyen Sözcü Gazetesi başyazarı Rahmi Turan, 2012 yılında ihalesi yapılan 2019'da açılışı yapılması planlanan Bodrum Devlet Hastanesinin hala açılmaması nedeniyle Ak Parti ve CHP'li vekilleri sert bir dille eleştirdi.

Gündem 11.05.2020, 08:54
Sözcü Yazarı Turan: AKP'li ve CHP'li Vekiller Devlet Hastanesine Sahip Çıkmıyorlar!

... Salgının olmadığı yıllarda Bodrum'un nüfusu yaz aylarında 1.5 milyonu buluyordu.

Seyahat yasağı birçok ilde kaldırılınca Bodrum'a akın oldu ama yine de kara bir tablo yok. Belediye Başkanı ve Kaymakambaşta olmak üzere tüm görevliler gece-gündüz yoğun bir gayretin içindeler.

Peki, sağlıkta durum nasıl?

Bodrum Hastanesi Başhekimi, doktorlar, hemşireler ve diğer sağlık personeli özverili bir mücadele ile insanların sağlığı için büyük çaba gösteriyor. Fakat… Bodrum'un daha büyük bir devlet hastanesine ihtiyacı var.

Bu gerçek 8 yıl önce devlet tarafından da kabul edildi.

Tüm ihtiyacı karşılayacak büyük hastanenin yapımı için Ortakent'in Konacık mevkiinde, milyonlarca lira değerindeki 3 parsel, toplam 55 bin metrekare arazi, hayırsever vatandaşlar tarafından devlete verildi.

2012 yılında yeni hastanenin ihalesi yapıldı.

TIKLAYIN

2017 yılında kaba inşaat tamamlandı. Fakat… Hastanenin yüzde 59'unun yapımı bittikten sonra ne olduysa bilinmez, inşaat birdenbire duruverdi! Müteahhit ortada yok!

Hastane güya 2019 yılında hizmete girecekti ama yarım kalan inşaata 4 yıldır çivi bile çakılmıyor ve bina yol kenarında heyula gibi duruyor!

★★★

Eğer tamamlansaydı hastanede 150 yatak, 31 adet yoğun bakım yatağı, 55 adet poliklinik, 6 adet ameliyathane, 11 adet diyaliz odası, 7 adet kemoterapi, 7 adet doğum salonu, 2 adet röntgen, 2 adet tomografi odası bulunacaktı…

Oysa şimdi bina kaba inşaat halinde, bir beton yığını olarak duruyor.

Harcanan milyonlarca liraya yazık ve Bodrum halkına haksızlık!

50 yabancı ülkeye uçaklar dolusu sağlık malzemesi ve maske yardımı için para bulan devlet, yarım kalan Bodrum Hastanesi'ne mi para bulamıyor?

AKP'li ve CHP'li tüm Muğla milletvekilleri de hiçbir şey yapmıyor, Türkiye'nin incisi Bodrum'a sahip çıkmıyorlar!

Yazık değil mi Bodrum'a ve Bodrumlulara?

Yorumlar (4)
wwww 6 ay önce
İL SAĞLIK MÜDÜRÜ SANA SESLENİYORLAR,DR İSKENDER GENCER DUY, PAZARLARDA ŞAHSİ İŞİN İÇİN DEVLETİN ARABASIYLA MASKESİZ DOLANACAĞINA GİT DEVLET HASTANESİNİ DOLAN, BOŞ BOŞ YER İŞGAL ETMEYİN LÜTFEN
Hemşire 6 ay önce
İl sağlık müdürlüğü Bodrum halkı size sesleniyor, Dr iskender Gencer şu kovit19 günlerinde maskesiz pazardan devletin arabasıyla mesai saatinde kendine alışveriş yapacağına kalk oraları denetle, zaten Muğla'nın başına yaklaşık yirmi yıldır kara bulutlar gibi çöktünüz, cihan bey zamanında böyle miydi. Değil kendisi hiç bir personel devletin arabasını şahsi işinde kullanmaya cesaret edemedi. Sağlık bakanı bilim kurulu basbas bağırırken manav bile hatta şoförün bile maske takarken il sağlık müdürü olarak sen niye takmıyorsun şöyle bakalım, aynası iştir kişinin lafa bakılmaz, bu nebiçim örnek oluyorsun sayın müdürüm.
MEMUR 6 ay önce
HAKKATEN GARİBE GURABBAYA MASKE TAKMADIN, İZİNSİZ ÇIKTIN GİBİ MESELELER YÜZÜNDEN CİDDİ CEZALAR KESİLİRKEN MASKE TAKMADIĞI BELGELENEN İL DAĞLIK MÜDÜRÜNE CEZA KEMİŞLER Mİ ACABA. KESMEDİLERSE ÇOK BÜYÜK AYRIMCILIK
VHKİ 6 ay önce
VALLAHİ İNANMADIM, İNTERNETE BAKTIM HAKİKATEN İL SAĞLIK MÜDÜRÜ MAKAM ARACIYLA MESAİ SAATİNDE MASKESİZ ALIŞ VERİŞ YAPIYOR PAZARDA. PES DOĞRUSU. SAĞLIK BAKANININ EMEKLERİNİ ÇÖPE ATMIŞ, BİLİM KURULU BOŞUNA UĞRAŞIYOR. BU SAATEN SONRA SİZE KİM İNANIR SAYIN İSKENDER GENCER.
10
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?