Sosyal Mesafe Kuralına Uymadın Diyerek Hemşireye Uyarı Cezası Verildi!

Mersin Toros Devlet Hastanesi'nden koronavirüse yakalanan çalışanlarına giden bir belge, sağlık çalışanlarına verilen değeri gözler önüne serdi. Koronavirüse yakalanan çalışanlar, uyarı cezası aldı. Ceza belgesinde "tekrar olursa disipline gidersiniz" denildi.

Gündem 02.12.2020, 21:19 02.12.2020, 21:27 Güler Sağlam
Sosyal Mesafe Kuralına Uymadın Diyerek Hemşireye Uyarı Cezası Verildi!

Gerçek Gündem'den Elif Ünsal'ın haberine göre; Mersin'de görev yapan filyasyon ekibinden 3 kişinin koronavirüs testinin pozitif çıkmasından sonra tüm ekibe koronavirüs testi yapıldı. Test sonucunda 8 kişinin daha koronavirüs testinin pozitif çıktığı belirlendi.

TIKLAYIN

Koronavirüs testi pozitif çıkan bir sağlık çalışanının üst üste yapılan testlerden sonra, testi negatif çıktı. Sağlık çalışanı kadın, testi negatif çıkar çıkmaz görevinin başına döndü. Görevinin başına dönen sağlık çalışanları, Sağlık Bakım Hizmet Müdürlüğü'nden gelen bir yazı ile şoke oldu.

Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürünün  e imzası ile gelen yazıda, sağlık çalışanlarının testi pozitif çıktığı için uyarıldıkları görüldü. "İkaz edildiğiniz halde kurallara uymadınız, bir daha olursa hakkınızda disiplin işlemi başlatacağız" denilen yazıyı alan sağlık çalışanları isyan etti.

Konuyla ilgili Gerçek Gündem'in ulaştığı sağlık çalışanının kızı; "Annemle beraber evde yaşayan diğer 3 kişi de pozitif çıktı. Bugün - yarın geliyoruz diyerek bizi oyaladılar ve evdeki diğer kişilere test yapmadılar. Diğer pozitif vakalar evde kendi çabasıyla hastalığı atlattılar, sadece annemin işe dönmesi için sürekli ona test yapıldı." dedi.

Sağlık Bakanlığı'ndan konuyla ilgili bir açıklama gelmezken, sağlık çalışanlarına verilen bu değer sosyal medyada da tepkiye neden oldu.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (8)
Susmayın 2 ay önce
Sosyal mesafe kurallarına riayet etmediğini nasıl tespit etmiş, kanıt sunmuş mu? Aksi halde görevi kötüye kullanmaya girer. Kimse yasalardan yönetmeliklerden hukuktan üstün değildir. İdari mahkemeye başvurun, dilekçeye itiraz edip üst merciye şikayet edin. Koltuğu kapan kendini herşeyden üstün görüyor.
Mersin 2 ay önce
Mersin İl müdürü nün atadığı kişiden daha ne beklenir. İmam cemaat misali il müdürünün personele karşı tarzı böyle olunca başhekim de yaranmak istemiş anlaşılan
BİR MİLYON ÜYEM VAR DİYEN SENDİKA 2 ay önce
DAHA DÜNE KADAR HER PERSONELE 1 MASKE DAĞITIYORDUNUZ MEMURUN SESİ ÇIKMIYORDU
YETER ARTIK 2 ay önce
Bu "servet" gibileri başımıza musallat eden siyasilere hakkımı asla helal etmiyorum.Adları "servet" "ahmet" "emel" olan bu torpil takımına dur demeyen ve vicdanları kanatmaya devam eden bu sürece dur demeyen, "yarın bende faydalanırım" diyen "yetkili sendika" denen "yiyip, içip, israf eden" sağlıksen'e de hakkımız haram olsun.Hergün coronadan kaç tane sağlık çalışanı ölüyor, kalkmış uyarı cezası vermiş."servet" denilen o şahsı hala orada tutanlar utansın.
Kırmızı Değirmen 2 ay önce
O zaman hastalara da işlem yapmasın hemşire hani sosyal mesafe var ya.Tabi siz kantinde sosyal mesafenizi koruyorsunuz. 3 yıldır hastaneye kantinden baktınız
ZONGULDAK 2 ay önce
zonguldak atatürk devlet acilde dip dibe yemek yiyoruz, bu bizim suçumuzmu şimdi
ne olduğu belli olmayan 2 ay önce
şakadır bu canım şaka
Deephayal 2 ay önce
Biz sürgün yetik bu bir şey mi
0
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?