PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sosyal Medyadan Doktora Küfür Eden Şahsa 3 Ay 22 Gün Hapis Cezası!

Sosyal medya aracılığıyla bir doktora küfür ettiği iddiasıyla Uğur Yılmaz Deniz, mahkeme tarafından üç ay 22 gün hapis cezası ile cezalandırıldı.

Gündem 04.05.2022, 16:14 Cansu Polat
Sosyal Medyadan Doktora Küfür Eden Şahsa 3 Ay 22 Gün Hapis Cezası!

Kahramanmaraş 10. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, sosyal medyadan doktorlara küfür ettiği ileri sürülen Uğur Yılmaz Deniz isimli kullanıcı “sonra bu doktorlar neden dayak yiyor, iyi oluyor” paylaşımı nedeniyle üç ay 22 gün hapis cezası aldı.

Kahramanmaraş Tabip Odası, 2020 Kasım ayında sosyal medyada Uğur Yılmaz Deniz isimli kullanıcının doktorlara küfürler ederek, 'Sonra bu doktorlar neden dayak yiyor. İyi oluyor' şeklindeki paylaşımı üzerine Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Şikayet üzerine başlatılan soruşturmada, paylaşımı yapan Uğur Yılmaz Deniz'in Antalya'da yaşadığı belirlendi. İfadesine başvurulan ve paylaşımın kendisine ait olduğunu kabul eden Deniz hakkında soruşturma sonunda Kahramanmaraş 10'uncu Asliye Ceza Mahkemesi'nde, 'halkın bir kesimini sosyal sınıf, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılamak' suçundan dava açıldı.

Duruşma açılmadan basit yargılama usulü kapsamında görülen davada, mahkemeye yazılı savunma veren Uğur Yılmaz Deniz, hastanede doktorun kendisini azarladığını iddia ederek, "Antalya Devlet Hastanesi'ne gittiğimde sıra bekliyordum ve doktora bir şey sormak istemiştim. Doktor da beni sanırım bir önceki hastadan dolayı sinirli olduğu için azarladı ve beni o kadar insanın içinde küçük düşürdü. Sinirli bir şekilde çıktım ve pişman olduğum bu paylaşımı yaptım. Yazdığım bu yazıdan ve verdiğim bu tepkiden dolayı çok pişmanım" dedi.

Kaynak: Hüriyet

Yorumlar (3)
Ysp 2 hafta önce
Bu masterchefteki çocuk değil mi ulan ttb hiçbir boka yaramayıp gidip çocuğun ergenlikteki tivitleriyle mi uğraştınız
doc 2 hafta önce
acınası ezik ysp seni
Criiss 2 hafta önce
Begenmediysen sen bir tweet at,sana dava açsınlar. Üç kuruşluk yüzüne tükürmeye değmeyecek adamlar adamlar doktorlarla ilgili yorum yapıyor
4
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?