PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sorununu CİMER'e yazan doktorun başına gelmeyen kalmadı!

Borçları olduğunu ve hak ettiği ücreti zamanında alamadığını belirten bir hekim, durumunu önce sıralı amirlerine iletti, çözüm bulamayınca CİMER'i araması sonrası adeta başına gelmeyen kalmadı.

Gündem 15.04.2022, 21:30 16.04.2022, 01:38 Cansu Polat
Sorununu CİMER'e yazan doktorun başına gelmeyen kalmadı!

Çalışması sonucu emeğinin karşılığı olan ücreti zamanında alamayan Doktor Muhammed Emin Alkan, önce bu durumu sıralı amirlerine iletti.  Amirlerinin cevaben "kasada para olunca alırsın" demesi üzerine borçlarını zamanında ödemek isteyen hekim durumu cimer'i arayarak oraya da aktardı.

"Konuyla ilgili beni eleştirecek arkadaşlar olacaktır Ama dünkü çocuk değilim" diyen Dr. Muhammed Emin Alkan, 3 yıldan fazla süredir çeşitli yerlerde hekimlik görevi yaptığını ama mağdur olduğu açıkladı. Alkan, "bu hastane kadar hekime angarya iş kitleyecek başka bir iş yeri görmediğini duymadığını" aktardı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezine her vatandaşın şikayet etme hakkı olduğunu düşündüğü için ücretini alamama sorununu CİMER'e yazdığını ifade eden Dr. Alkan, "kimin şikayet ettiğini merak edenler vardır, ben yazdım" dedi.

Dr. Muhammed Emin Alkan'ın Cimer'e yaptığı şikayet sonrasında çalıştığı hastanenin WhatsApp gruplarından bir bir atıldığını belirterek, sosyal medya hesabında konu ile ilgili paylaşımda bulundu:

Bana en ufak açıklama yapılmadan her gün düzenli bir hastane whatsapp grubundan atıldım, birinden bizzat sorumlu uzmanımız attı. Zoruma giden asistan arkadaşın beni gruptan atması oldu. Ben bu kitleyle beraber artık hak mak aramam, istifa ederim, beter olsunlar.” dedi.

Yorumlar (4)
Ahmett 1 ay önce
Doktorlar ysp diye diğer sağlık çalışanlarını dışlayıp şimdi kendi içindekilerini bile dışlıyorlar.korkuyorum yakında birkaçı kendini ilah ilan edecek diye.kendinize gelin efendiler böl parçala yönetin en büyük aleti sizsiniz.bölündükçede bırak hak almayı elimizdekileri bile alacaklar.halinizden menunmuşsunuz gibi sanki hak arayanı dışlamakta nedir
Murty 1 ay önce
Bir doktorun en büyük düşmanı yine bir doktor
Senin kavgan kendinle olmasın? 1 ay önce
Birlikte çalıştığın arkadaşların da seni dışlamış. Enteresan.
yed7i bela hüsnü 1 ay önce
Ağacı kesen baltanın sapı da ormandandır yeğen...
4
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?