Sorumlu Hemşirelere Tehdit İçerikli SMS Gönderen Hastane İdaresine Tepkiler Sürüyor!

Yalova Devlet Hastanesi idaresi tarafından "17 Şubat Kalite Değerlendirmesi Öncesinde Hatırlatmalar" başlıklı gönderilen mesajda, sorumlu hemşireleri adeta tehdit eden hastane yönetimine tepkiler sürüyor.

Gündem 15.02.2020, 21:04 15.02.2020, 21:12 Güler Sağlam
Sorumlu Hemşirelere Tehdit İçerikli SMS Gönderen Hastane İdaresine Tepkiler Sürüyor!

Yalova Sağlık-Sen Şube Başkanı Halil İbrahim ÖZER paylaşımında geçici görevlendirilmelere, yemekhane ile ilgili sorunlara, çalışanların yakınları muayyene ettirememesine, hemşirelerin görevi olmadığı halde order yazmasına da yer verdi. Yalova Devlet Hastanesi Yönetimi olarak atılan mesajda "yaptığınız hizmetleri standardize ederek göstermenin başka bir yolu olmadığı" ifadesi, " 4 günün eksiklikleri tamamlama"ve "hassasiyet göstermeyen personel ile ilgili gerekli işlemlerin yapılacağı" ifadesi dikkat çekti.  Yalova Sağlık-Sen Şube Başkanı Halil İbrahim ÖZER paylaşımı;

17 Şubat Kalite Değerlendirmesi Öncesinde Hatırlatmalar; başlıklı bir metin yazarak sorumlu hemşire arkadaşlara tehdit içerikli bir mesaj atan yöneticiye sormak istediğim sorular;
1- 24 saat çalışmanın olmayacağını,en fazla 3 gün boşluk bırakmanın kural olduğunu söyleyip personel yetersizliğinde 24 saat kuralını hiçe sayıp gün aşırı nöbet tutulması talimatını veriyormusunuz?
2- Verimli olması gerektiğini savunduğunuz sağlık çalışanı arkadaşlara ne kadar değer veriyorsunuz?Sorunlarını ne sıklıkla dinliyorsunuz?
3-Hemşire sayısının yetersizliğini en son ne zaman dile getirip,dış görevlendirmedeki arkadaşların hastanede çalışmalarını talep ettiniz?

TIKLAYIN

4-Liyakata ne kadar önem veriyorsunuz ve kafanıza göre görevlendirmeleri neye göre yapıyorsunuz?

5-Yemekhanenin bu kötü gidişatı konusunda ne yaptınız?
6-Sağlık çalışanlarının kendi hastanelerinde yakınlarını bile muayene ettirmekte sıkıntı çektiği bu duruma müdahale ettiniz mi?
7- Order’leri görevi olmadığı halde hemşire arkadaşlara yazdırıyorsunuz...İleride bi sıkıntı olduğu zaman sıkıntıyı üstlenecekmisiniz?

Madem konu iyi bir puan almak,denetimden iyi bir şekilde geçmekse öncelikle vicdanları rahatlatacaksınız...Canla başla çalışan,çoğu geceyi çocuklarından ayrı geçiren,başka canlar için öz canlarından ayrı kalan sağlıkçı arkadaşlarımızın sorunlarını görmezden gelemezsiniz...Hiçbir mobinge müsaade edilmeyeceğinin bilinmesini isterim...Bu kadar ağır tempoya,bu kadar gayretli çalışmaya karşı yapılan bu davranışı çok yersiz buluyor,bu kutsal mesleğe sahip arkadaşlarımıza ilkokul öğrencisi muamelesi yapılmasını kabul etmiyorum...Saygılarımla...
Yalova Sağlık-Sen Şube Başkanı
Halil İbrahim ÖZER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
Daha neler göreceğiz 12 ay önce
Adamcılık almış başını gidiyor. İş yapan değil yalakalık yapan alıyor parasını. Döner dönmüyor . Yönetim idare nedir bilmiyor. Hangi boyutta olduklarını anlamadığımız insanlar tarafından yönetilmek zorunda bırakıldık. Umarım gelen gidenleri ve gidecek olanları aratmaz
Kestane şekeri 12 ay önce
Bu sorduğu soruları sağlık sen başkanı önce kendi cevaplasın. Bizde ona soralım, kaç para maaş alıyorsun, senin kadar maaş alan kaç sağlık çalışanı var. Genel merkeziniz kaç lira maaş ve ek falan filan adı altında maaş alıyor. Temmuz ayında Kızılcahamam da yaptığınız tüzük tadilat kongresinin maaşlar başlıklı 57. Maddesi ne anlama geliyor.
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?