Son Başbakan Binali Yıldırım'dan Sağlıkçılara: Daha Fazlasını Hak Ettiğinizi Biliyorum

Son Başbakan ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, İzmir'de meydana gelen depremde enkazdan kurtarılan depremzedeleri hastanede ziyaret etti. Yıldırım, hastanede görev yapan doktorlara da teşekkür edip, "Teşekkürden daha fazlasını hak ettiğinizi biliyorum" dedi.

Gündem 06.11.2020, 16:27 06.11.2020, 16:36 Güler Sağlam
Son Başbakan Binali Yıldırım'dan Sağlıkçılara: Daha Fazlasını Hak Ettiğinizi Biliyorum

İzmir'de meydana gelen 6.6'lık depremde yıkılan apartmanların enkazlarından kurtarılan depremzedeleri eski Başbakan ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali yıldırım ziyaret etti. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavileri devam eden Ayda Gezgin (4), Arif Emre Nayman (20) ve Elif Perinçek'i (3) ziyaret eden Yıldırım, depremden yaralı kurtulanlara geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesinde görev yapan doktorlara yaptıkları görev için teşekkür eden Binali Yıldırım, "2020 yılı sizin açınızdan zor bir yıl oldu. Herkes için zor oldu ama sağlıkçılar için çok daha bir yıl oldu. Mart'tan beri gözünüze uyku girmiyor. İnsanlara yardım etmek için sağlıklarına kavuşturmak için olağanüstü gayret gösteriyorsunuz. Bunun üzerine bir de İzmir depremi geldi. Depremin en fazla etkilediği yer burası. 50 yıllık bir hastane olmasına rağmen üzücü bir durum yaşanmadı ama yakın çevrede 17 bina enkaz haline geldi. 114 can kaybımız var, binin üzerinde yaralı var.

Bu yaralıları hızlı bir şekilde sizler tedavi ettiniz. Enkazdan kurtarılan o yavrularımızı da sizin şefkatli ellerinize teslim ettik. Şimdi ziyaret ettik, gayet iyiler. Sizlere teşekkür ediyorum. Teşekkürden daha fazlasını hak ettiğinizi de biliyorum. Hakkınız ödenmez. Çok kutsal bir görev yapıyorsunuz. Bu üniversitenin şanına yakışır bir sorumluluk anlayışı içinde çalışıyorsunuz" dedi.
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesini yenileme kararı aldıklarını da söyleyen Yıldırım, "Yeni hastanenin projesinin de bugünlerde ihalesine çıkılacak. Ödenek tahsisatı yapıldı, ondan sonra da yapım işlerine geçilecek. Fiziki olarak iyi olmasa bile sağlık hizmetleri bakımından Türkiye'nin en önde gelen hastanesi. Bunu fiziki mekanın güzelliği ile tamamlamak gerekiyor. Bunun adımları atılıyor" diye konuştu.

Binali Yıldırım, yaptığı konuşmanın ardından hastanede görev yapan sağlık çalışanları ile fotoğraf çektirdi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (9)
filyasyoncu 10 ay önce
bakkala manava markete gidince kasiyer teşekkür kabul etmiyor
Saglikcilar 10 ay önce
Saglıkçıların özlük hakkını iyleştirin yeter. O zaman ne bekliyorsunuz. Tek maaş. İyleştirilmiş maaş
ünvan 10 ay önce
sağlıkçıların hak ettiği ünvanlarını verin yeter
Sağlıkçı 10 ay önce
Son Başbakan Davutoğlu değil miydi? Binali Beyi halk seçmemişti sonuçta. Yetki yok etki yok günah çıkartma lafları ayrıca bunlar.
55 10 ay önce
halk davutoğluna değil sayın Erdoğana oy verdi.Önümüzdeki secimde göreceğiz davutoğlunun oy potansiyelini.
Belgin 10 ay önce
Yani demek istemişki teşekkür az ,alkışta gerek size demiş
Saglikci 10 ay önce
Yazık binali emimde bize üzülmüş eyvahlar olsun desene donerden sonra nöbetler de sindi kaldırılır siz üzülmeyin binali ağabey üzülmeyin hazine yardımını iptal edin samimi iseniz biz seviniriz hdp almamış olur baydettindende birim amiri olmuş vah vah hatta eyvah eyvah
Ezilen sağlıkçı 10 ay önce
Sağlık çalışanlarının kıymetini ve hakkını nasıl ödeyeceksiniz bilmem. Bildiğim Artık Teşekkür etmeyin teşekkür etmek karın doyurmuyor fazlasını hakkettiğimizi bilmek te yetmiyor artık icraat gerek. Mesela 3600, mesela ünvan değişikliği sınavsız olmalı hele ki şu pandemi döneminde, mesela tek kalemde maaş dilenciye verir gibi parça parça aldığımız maaşında bereketini göremiyoruz, mesela yeni atama, mesela yıpranma payı, mesela sözleşmeli yöneticiliği gibi kokuşmuş liyakat olmayan bir sistemin derhal kaldırılması ve sınavla yönetici atanmalı ki insanlar koltuğun altımda gitmesin diye hertürlü inisiyatifi kullanmasın, mesela, mesela, meselaa uzarr gider.
ARTIK TEŞEKKÜR ETMEYİN
T-Ü-K-E-N-D-İ-K...
doktor hemşire 10 ay önce
Adamın KRALI sın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
33
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?