Son 9 Ayda 702 Doktor Yurtdışında Çalışmak İçin Belge İstemiş!

Yurt dışında çalışmak isteyen hekimlere verilen 'iyi hal belgesi’ evrakını 2020 yılının ilk dokuz ayında 702 doktor'un talep ettiği öğrenildi.

Gündem 27.09.2020, 13:04 Güler Sağlam
Son 9 Ayda 702 Doktor Yurtdışında Çalışmak İçin Belge İstemiş!

ANKA'nın haberine göre, TTB kongresinde konuşan Türk Tabipleri Birliği Genel Sekreteri Bülent Nazım Yılmaz, birliğin yurt dışında çalışmak isteyen hekimlere 'iyi hal belgesi’ düzenlediğini ifade etti.

TIKLAYIN

2019’da 1042 doktora bu belgenin verildiğini söyleyen Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yaklaşık dört tıp fakültesi mezununu birden hiç kaygılanmadan, kuşkuya kapılmadan, sıradan bir olaymış gibi yurt dışına gönderiyoruz ve onlar bizden belge istiyor. Eylül ayı itibariyle 702 idi, dün rakamlara baktım… Yani yaklaşık 700 arkadaşımız yurt dışına çalışmak için bu yıl belge istemiş. Hem de Kovid-19 salgın sürecinde, TTB’den iyi hal belgesi almaya çalışmışlar.” 

Yorumlar (4)
Cemal 4 ay önce
ÜLKEYİNİN BOŞALTILMASI KİME YARAYACAK BÜYÜK BİR OYUNLA KARSİKARSİYİZ.
GİDENLERE 4 ay önce
Gidenler zaten bu ülkenin evladı değildir. Sanki gittikleri yerde korona olmayacak ve iyi şartlarda çalışacak. İnşaAllah gittiğiniz yerden sonsuza kadar dönmezsiniz bizde mesut oluruz. Hadi canlarım yolunuz açık olsun
GİDENLERE 4 ay önce
Sende yAllah dedelerinin yanına git. Hani denize döktüklerimiz var ya onlardan olduğun o kadar belli ki ! Yazdığım yorum yerine ulaşmış kaşıntın başlamış. Torpil sizin gibi kaçakların ve Türkiye'ye faydası olmayanların işidir. Ahlaksız iftiralarınızla birlikte dedelerinin yanına göndermeden sakince ülkeyi terket yoksa sıcak işinden de olursun
Afrika'ya git 4 ay önce
Sen ülkenin evladısın da naptın ? Bilim adamı falansın buluşların markan var da haberimiz mi yok ? Muhtemelen gidenler senden daha kalifiye insanlardı. Sen boş alan kahramanı ucuz eğitimli birisin kalıbımı basarım. Hangi birimde torpille çalışıyorsun sistem nemacısı ?
-5
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?