PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sokak köpekleriyle ilgili doktorun çözüm önerisi tepki topladı

Sokaklarda başıboş köpekler için yapılan çözüm önerilerine bir doktorun yaptığı yorum skandal olarak değerlendirilirken doktorun engelli, hasta ve yaşlıları da köpekler gibi uyutalım paylaşımı tepki topladı.

Gündem 16.04.2022, 01:03 16.04.2022, 01:20 Cansu Polat
Sokak köpekleriyle ilgili doktorun çözüm önerisi tepki topladı

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan 1 hekim, sokak köpeklerinin uyutulması ile ilgili çözüm önerisine karşı "o zaman engelli, hasta ve yaşlıların da köpekler gibi uyutulmasını" önermesi tepki çekti.

Kadın doktorun "insanları kutsal ve dokunulmaz yapan nedir? Ne kadar engelli, hasta, yaşlı, hırsız, katil varsa uyutalım o zaman" ifadeleri sonrası bir çok kullanıcı kadın doktor için sağlık Bakanlığı’na çağrıda bulunarak işlem yapılması istendi.

Batılı ülkelerde başıboş köpek tehdidine yönelik uygulanan sistemlerden biri olan uyutmayı konuşan vatandaşlara,  sözde 'hayvansever' olduğunu iddia eden ancak bilimsel olarak 'insan düşmanı' veya 'insandan nefret eden kişi' olarak tanımlanan 'mizantropist' şahıslar, şoke eden söylemlerde bulunuyor.

Skandal sözler: Ne kadar engelli, hasta, yaşlı varsa uyutalım o zaman

Hipokrat yeminini de çiğnedi

Skandal ifadelerde bulunan sözde doktorun, Hipokrat Yemini'nde bulunan "Yaşamımı insanlığın hizmetine adayacağıma" ve "İnsan yaşamına en üst düzeyde saygı göstereceğime" maddelerini çiğnediği görüldü.

Engelli annesinden tepki

Engelli annesi olduğunu söyleyen Miley isimli bir sosyal medya kullanıcı ise, doktor olduğunu iddia eden kadına tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda başıboş köpekler nedeniyle engelli çocuğunu dışarı çıkaramadığını da aktaran vatandaş, "Şu paylaşım benim o kadar ağrıma gitti ki! Katilleri, hırsızları, yaşlı ve engellileri aynı kategoride göstermesi nasıl bir akıl tutulması? Bunu yapan bir doktor olduğunu iddia ediyor. Eğer bu doğruysa sağlık bakanlığı hemen harekete geçmeli." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (7)
Yspsavar 1 ay önce
Nasıl bir sitesiniz full algı yapıyorsunuz. Orada insanları uyutalım mı demiş? Hayvanları uyutmak da insanları uyutmak da yanlış demiş. Olayı bağlamından koparmayı ne çok seviyorsunuz
Rakım 1 ay önce
Yapılan göndermeyi bile anlayamayan editör ahmaklığından sana sığınırım rabbim. Siteyi 30 iqlar kurdu sanırım.
Doktor 1 ay önce
Meslektaşım ne demiş o tepki veren köpek düşmanları ne demiş. Bunu anlamayacak daha doğrusu anlayıp da yanlış yerlere çekecek kadar hayvan düşmanlari tepki koymuş. Siz de sosyal medya tepki koydu. Kim koyduysa neyse... Bizim hastanenin bahçesinde sokak köpekleri var personel besliyor il sağlık müdürü geldi bunları buradan kaldırın dedi. 10 gün sonra kendisi gelmiş mama veriyor niye bir çocuğun hayatını kurtardı bir köpek. Adam geriye bakmadan araçla geliyor arkada kendi oğlu 3 yaşında köpekler çıldırmış gibi arabaya saldırıyor. Adam fren yapmasa kendi çocuğunu alacak teker altına. Allah köpeği insana yardım etsin diye yarattı. Aksi yok. Sokak köpekleri yolda aracıma saldırıyor hemen kenara çekiyor çağırıyorum geliyorlar başlarını okşayıp mama veriyorum mama yemiyorlar patileri ile vuruyor başını sevdirmek için. Kaç kez hanım inme bunların gözü göz değil tehlikeli dedi dinlemedim indim ve sevip mama verdim. Hazır mama değil çoğu zaman ekmek pasta bisküvi vs. Benim bir dostum var. Bitlisli onlarda köpek ellenmez şimdi onun bir köpeği var. Yani ona bir dokunsan yeter. Kedi olsun köpek olsun her hayvanın yaşama hakkı var. En azından Allah kimsenin canını alamazsın diyor haksız yere. Uyutalim diyen dinsizlere bakmayın. Onların Allah inancı tam olsaydı zerre kötülük dusunmezlerdi
Dr 1 ay önce
Dr hilal durmaza çağrımdır, editöre ve siteye dava açın.
dr.Ötker 1 ay önce
Editöre...Bence bu haber değil ve ciddi bir yorum hatası içindesiniz
hemşire 1 ay önce
atın lan bunu
AHMET 1 ay önce
BEN AĞNAMAM BU İŞLERDEN. BEN BURNUMU GARUŞTUMAYA DEVAM EDİYAN.
13
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?