Şok İddia: 5 Hastane Çalışanı İşitme Engelli Kadına Sistematik Tecavüz Etti!

Yaşları 30 ile 40 arasında değişen C.İ., A.Ç., N.A., F.R. ile K.Ç., isimli Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli 5 erkek çalışan işitme engelli bir kadını tecavüze maruz bıraktı.

Gündem 05.05.2021, 10:50 05.05.2021, 14:13 Güler Sağlam
Şok İddia: 5 Hastane Çalışanı İşitme Engelli Kadına Sistematik Tecavüz Etti!

Mezopotamya Ajansı’ndan Emrullah Acar’ın haberine göre; Urfa’da Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Bilgi İşlem biriminde çalışan ve yaşları 30 ile 40 arasında değişen C.İ., A.Ç., N.A., F.R. ile K.Ç., isimli erkekler 30 yaşındaki işitme engelli bir kadını sistematik cinsel saldırıya maruz bıraktı.

Faillerin, hasta olarak kaydı yapılan kadının iletişim bilgilerini mesai arkadaşlarıyla paylaşan personel ve beraberindeki 4 kişi olduğu öğrenildi. Hastanenin bazı polikliniklerinde yaşanan cinsel saldırı, personeller arasındaki tartışma sonucu ortaya çıktı.

Faillerin bir kısmı görevinin başında

Hastane personeli, saldırının ortaya çıkması sonrası hastane yönetimi personellerden C.İ., A.Ç. ve N.A.’nın önce izinli olduğunu söyledi, gelen tepkilerin ardından ise C.İ., A.Ç. ve N.A. hakkında idari soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Fail oldukları beyan edilen C.İ., A.Ç. ve N.A.’nın Karaköprü Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde görevlendirilmek istendiği iddia edildi. Faillerden F.R. ve K.Ç.’nin ise hala görev başında olduğu öğrenildi.

İl Sağlık Müdürlüğü: Bilgi paylaşamayız

Öte yandan bilgisine başvurulan hastane başhekimlik personeli, olayla ilgili İl Sağlık Müdürlüğü’nün soruşturması olduğunu ve bilgi paylaşamayacağını belirterek, İl Sağlık Müdürlüğü’ne yönlendirdi.

İl Sağlık Müdürlüğü yetkilisi ise, soruşturmanın devam ettiğini, basına bilgi paylaşamayacağını ifade etti. Soruşturmayı doğrulayan yetkili, olay sonucunda açığa alınan olup olmadığı bilgisini ise paylaşmadı. Yetkili, soruşturmanın tamamlanması sonrası İl Sağlık Müdürlüğü tarafından açıklama yapılacağını aktardı. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
Ayşen Ayşen 3 ay önce
Hastanelerdeki bilgi işlem elemanı, güvenlik, temizlik çalışanlarının hepsinin arkasında akp var hepsi torpilli hiçbişey yapılmaz üstü kapatılır örtbas edilir. Sağlık mudurununde hastane yonetimininde gücü yetmez bunlara ancak bizim gibi 657li çalışan saglikcilara güçleri yeter.
kamil 3 ay önce
aynen öyle,söylediğinize katılıyorum. bunların alayıda müslaman görünümlü kafirdirler.
Ülker 3 ay önce
GÖREVDEN ALIN PİSLİKLERİ.
Pump dump 3 ay önce
Üstünü örtmeye çalışan yöneticileri önce seyedip sonra da açığa alın
33
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?