Skandalın Ardından Başhekim'de Açığa Alındı!

Hastanede kendisine küfür ettiğini ileri sürdüğü kadının gözlerini çıkardığı olayda, Adana'daki Dr. Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr. Dilek ALTUN VARMIŞ'da açığa alındı.

Gündem 06.03.2020, 23:34 09.03.2020, 15:42 Güler Sağlam
Skandalın Ardından Başhekim'de Açığa Alındı!

Alınan bilgiye göre, Hatay'ın Payas ilçesinde oturan ve bazı sesler duyduğu için rahatsızlık duyan 56 yaşındaki Sultan Güner'i eşi Mehmet Güner (66) Adana'daki Dr. Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine getirdi. Sultan Güner muayene edildikten sonra 24 Şubat günü hastaneye yatırıldı. 1 Mart Pazar günü ise Sultan Güner hastalar tarafından ortak kullanılan salona geçti. Salona şizofreni hastanesi N.K. (36) adli kadın da geldi. İddiaya göre, N.K., Sultan Güner'in kendisine küfür ettiğini ileri sürerek ona saldırdı. Daha sonra kadını yere yatıran N.K. Sultan Güner'in gözlerini elleri ile çıkardı.

DR. EKREM TOK HASTANESİNDE DEHŞET! KADIN HASTANIN GÖZLERİNİ ÇIKARDI! TIKLAYIN

TIKLAYIN

Olayla alakalı soruşturma başlatan Adana Valiliği, Dr. Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr. Dilek ALTUN VARMIŞ'ı bugün itibariyle soruşturma kapsamında açığa aldı.

Adana Valiliği daha önceden soruşturma kapsamında, 1 başhekim yardımcısı, 1 sağlık bakım hizmetlerinden sorumlu müdür, 1 destek ve kalite hizmetleri müdürü, 1 uzman doktor ile 3 hemşireyi görevden uzaklaştırmıştı. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
Cansu 12 ay önce
Hala anlamıyorum neden açığa alınıyor bu insanlar? Başhekimin bu süreçteki kusuru ne olabilir acaba?
a 11 ay önce
yeterli güvenlik tedbirini almamak olabilir mi acaba
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?