Skandal Açıklamalar Yapan Sağlıkçı Hakkında Şok Karar: Bedeli Ağır Oldu!

SEAH'ta özel bir firmaya bağlı radyoloji teknikerliği yapan M.C, sosyal medyada salgınla mücadele süreciyle akalı paylaşımları sonrası işten çıkarıldı.

Gündem 03.03.2021, 14:17 03.03.2021, 14:43 Güler Sağlam
Skandal Açıklamalar Yapan Sağlıkçı Hakkında Şok Karar: Bedeli Ağır Oldu!

Sakarya'da sağlık camiası, sosyal medyada yapılan bazı paylaşımları konuşuyor. Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi(SEAH)'nde Bilgisayarlı Tomografi hizmeti için ihaleyi kazanan firmanın çalışanı radyoloji teknikeri M.C, Twitter'da sağlık sistemini ve salgınla mücadele sürecini eleştiren yazılar yazdı.

Radyoloji Teknikeri: Aşı Olan Meslektaşlarımdan Utanıyorum! haberi için tıklayınız

Bu paylaşımlar kısa sürede gündem oldu. Korona testlerinin doğru olmadığını, HES kodu uygulamas saçma olduğunui ifade eden paylaşımlar yapan M.C "#RTEyasaklarıkaldı" etiketiyle çok sayıda tweet paylaştı.

TIKLAYIN

Bu konu üzerine harekete geçen SEAH'taki hizmeti veren firma M.C'nin sözleşmesini fesh ederek işine son verdi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (8)
wow 1 ay önce
biri insan hakları mı demişti
İris 1 ay önce
Aferin size. Bir kişiyi işinden ederek çok gururlanak bir işe imza attınız.
Sultan 1 ay önce
Boyle soytarilardan saglik personeli diye bahsetmeyin.hemde tomografi teknisyeni.bu surecte hicmi kovitli hastaya akciger tomo cekmemis o sivri zekasiyla aradaki farki yorumlayamamis.
UZ.SAĞLIKÇI 1 ay önce
LAYIĞINI BULMUŞ, MECZUP...
Diyarıbekir 1 ay önce
Sırf gündem olacağım ilgi göreceğim diye zerre kadar tıbbi bilgisi olmayan, işkembeden sallayan bu tipler nedense hiç eksik olmazlar...
Yurdum Habercisi 1 ay önce
Bir insan sırf yorum yaptı diye işinden edilemez, bu ne demokrasiye, ne de evrensel hukuka sığar. Sizde bu insanı hedef göstererek büyük bir rezilliğe imza atmışsınız. Gazetecilik ya da habercilik bu değildir. Tarafsız olun, şakşakcılık yapmayın. Gün gelir bu kişi daha adil bir yargı düzeni geldiğinde size dava açıp hakkını arar. Adamı alenen hedef göstermişsiniz. Haberciliğiniz batsın. Adamın söylediğinin yanlış ya da doğru olması önemli değil, herkes düşüncesinin özegürce söyleyebilmeli
UZ.SAĞLIKÇI 1 ay önce
Toplum sağlığı söz konusu olduğunda kimse aklına geleni söyleyemez, pozitif ve objektif bilimsel gerçekler kriterdir.
Olmadı 1 ay önce
Pastane çalışanıysa bu yorumu yapsın, ama mesleğiyle ilgili bir kurum olan hastanede çalışıp bu yorumu yapamaz. İşten çıkarılması olası bir sonuçtur. Ayrıca twitter gibi bir mercide o yorumları yapıp haber sitesi beni ifşa etti gibi bir ifade kullanmakta biraz komik oldu.
0
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?