Sivas'a 10 Küçük Hastane

Zaman zaman siyasilerin ve vatandaşların eleştirileri arasında yer alan sağlıkla ilgili problemlerin Sivas’ın çeşitli bölgelerine yapılacak olan Aile Sağlığı Merkezleri ile son bulması planlanıyor.

Sivas'a 10 Küçük Hastane

Sağlık noktasında yaşanan sıkıntıların en aza indirilmesi ve Numune Hastanesinin yoğunluğunun azaltılması noktasında Sivas’ın çeşitli bölgelerine 10 adet Aile Sağlığı Merkezi yapılması planlanıyor. Sağlık Bakanlığı ile yapılan görüşmelerin ardından çeşitli bölgelerde arazi tespitleri yapıldı.

İl Sağlık Müdürlüğü kent merkezinde belirli bölgelere yapılacak olan ASM’lerin yerini netleştirdi. Önümüzdeki günlerde ASM’lerde gelinen son durum hakkında İl Sağlık Müdürlüğünün kamuoyunu bilgilendirmesi bekleniyor.

TIKLAYIN

Aynı zamanda da Aile Sağlığı Merkezlerinin yapım ihalesine ne zaman çıkılacağı da merak konusu.

Sivas Valisi Salih Ayhan’ın ise konuyu yakından takip ettiği biliniyor. Yeni Aile Sağlığı Merkezleri yapılması halinde vatandaşlar sağlık hizmetinden daha etkin ve kaliteli bir şekilde faydalanacak.

Yaşlı insanlar bölgelerindeki ASM’lere giderek muayene ve tetkiklerini kısa sürede yaptırabilecek. 

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER