Şiddet Gören Doktor Sosyal Medya'dan Başhekimi Suçladı!

Bugün öğlen saatlerinde ilk kez saglikpersoneliHABER.NET'in duyurduğu haberle Genel Cerrahın poliklinik yaptığı oda da hasta yakını tarafından darp edildiğini fotoğraflarıyla beraber yayınlamıştık. Şiddet mağduru doktor Ünye Devlet Hastanesi Başhekimi hakkında zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

Gündem 15.04.2021, 21:59 15.04.2021, 22:17 Güler Sağlam

Ünye Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Dr.Çetin KARADAĞ'ın kendini bilmez bir hasta yakını tarafından poliklinikte darp edildiği haberini "Genel Cerrahı Poliklinikte Darp Etti!" başlıklı haberimizle öğlenleyin duyurmuştuk. Darp edilen doktor Karadağ, yayınladığı video ile Ünye Devlet Hastanesi Başhekimi hakkında zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

Cerrah Karadağ, "Hasta aşağı gitmiş, beni şikayet etmiş. Aşağıdaki beyler, işe yaramayan beyler göndermiş hastayı. Beni aramıyorlar, demiyorlar ki bu saldırabilir sana... diyen bişey yok. Her zamanki gibi oturup çay kahve.. Zaten gelen Başhekimin hastanesinde doktoru öldürmüşler bunun yüzünden. Böyle duyarsızlığı yüzünden. Gelmiş Ünye'de Başhekimlik yapıyor. " ifadelerini kullandı.

HABERİN GEÇMİŞİ:

İddiaya göre, bir süre önce yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle Ordu'da Ünye Devlet Hastanesi'ndeki yoğun bakım servisine yatırılan S.T'nin tedavisine normal serviste devam edildi.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Normal servise alındıktan bir gün sonra rahatsızlanan S.T, yeniden yoğun bakıma alındı.

Hastanın oğlu İ.T, annesiyle ilgilenmediği iddiasıyla nöbetçi doktor olan genel cerrahi uzmanı Op. Dr. Çetin Karadağ'ı poliklinikte darbetti.

Hastane polisi ve güvenlik görevlilerince etkisiz hale getirilen İ.T, İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Darp raporu alan Op. Dr. Karadağ, hastanedeki görevinin başına döndü.

Öte yandan, Karadağ'ı ziyaret eden İl Sağlık Müdürü Mustafa Kasapoğlu, hastane çıkışında yaptığı açıklamada, olayı şiddetle kınadığını söyledi.

Kovid-19'la mücadele edilen bu dönemde özellikle sağlıkçıların daha çok motivasyona ihtiyaç duyduğunu vurgulayan Kasapoğlu, yaşanan bu tarz olayların çok üzücü olduğunu ifade etti.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
! 2 ay önce
Doktor bey ne derseniz deyin ama “bunun geldiği yerde doktoru öldürmüşler duyarsızlığı yüzünden” gibi ithamlar bir insan evladına yakışmaz. Çok ağır tabiri caiz ise bel altı vurmak gibi. Olmamış.
Saglik 2 ay önce
Başhekimin doktora saldırabilecek kişiye cay kahve ismarlamak aklına geliyorda doktoru uyarmak hatta saldirganlik şüphesi nedeniyle işlemini iptal etmek aklına gelmiyor mu , eğer o hekim ölseydi bu nereden vurmak olacaktı bence empati şart biraz kurun
Hekm 2 ay önce
İnsan evladına yakismaz diyene bakın sacmalamissiniz
26
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?