Sevilen Başhekim Yardımcısı İstifa Etti!

Bandırma Devlet Hastanesinin sevilen idarecilerinden olan Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Mehmet Oldaçay, Başhekim Yardımcılığı görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Sevilen Başhekim Yardımcısı İstifa Etti!

ÇANAKKALE’DE SANCILI BİR DÖNEM GEÇİRMİŞTİ

TIKLAYIN

2018 yılı Mart ayında  Bandırma Devlet Hastanesinin Başhekim Yardımcılığı görevine getirilen 1962 Lefkoşe/Kıbrıs doğumlu Mikrobiyoloji ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Mehmet Oldacay, 1997-2018 tarihleri arasında Çanakkale Devlet Hastanesinde Başhekim yardımcılığı ve Mikrobiyoloji ve Klinik Mikrobiyoloji bölüm sorumluluğu görevlerinde bulunmuştu. 2001 yılı eylül döneminde Çanakkale Devlet Hastanesinde ki yöneticiliği sırasında, Hastanenin 5.5 aylık başhekimi Dr. Tamer Aksöz’ün ekinde yer alan Oldacay, yönetim ekibinin üzerinde (Sağlık Bakanı Osman Durmuş’un olduğu dönem) Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ağırlıklı siyasi baskıların yoğunlaşması iddiasıyla Başhekim Dr. Tamer Aksöz ve aynı sıkıntıyı yaşayan Başhekim Yardımcıları Dr. Mehmet Oldacay, Dr. Orhan Talu, Dr. Turgut Güzel ve Dr. Serhat Çeliker'den oluşan ekip ortak istifa kararı alarak idarecilikten çekilmişlerdi. 2001 yılında Çanakkale Valisi olan Süleyman Kamçı’nın olaya el atmasıyla istifalar durdurulmuş ancak Başhekim ve ekibi 15 gün izin alarak istifa kararlarının arkasında durmuştu.

PAZARTESİ GÜNÜ HASTANEDEN İLİŞİĞİNİ KESECEK

1962 Lefkoşe/Kıbrıs doğumlu olan Mikrobiyoloji ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Mehmet Oldacay, Tıp fakültesi eğitimini İstanbul Üniversitesinde tamamladı. ihtisasını İstanbul Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma hastanesinde 1997 yılında tamamlayan Oldacay, 1997-2018 yılları arasında Çanakkale Devlet Hastanesinde Başhekim yardımcılığı ve bölüm sorumluluğu görevlerinde bulunduktan sonra, son 10 yıldır Sağlık Bakanlığı Kalite ekip koordinatörlüğü görevlerini yaptı. 08.03.2018 tarihinde Sağlık Bakanlığı tarafından Bandırma Devlet Hastanesine Başhekim Yardımcısı olarak görevlendirilmişti. İstifasını İl Sağlık Müdürlüğüne teslim eden Dr. Mehmet Oldaçay 16 Eylül 2019 pazartesi günü hastaneyle ilişkisini keseceği söyleniyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2019, 23:45

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER