SES İşyeri Temsilcisi Hemşire Günseli Uğur'a Süresiz Uzaklaştırma Kararı!

DEÜ Hastanesi SES İşyeri Temsilcisi Hemşire Günseli Uğur hakkında verilen uzaklaştırma kararı yeniden süresiz bir şekilde uzatılırken, verilen idari para cezasının iptali de reddedildi.

Gündem 09.06.2021, 09:40 Güler Sağlam
SES İşyeri Temsilcisi Hemşire Günseli Uğur'a Süresiz Uzaklaştırma Kararı!

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Pandemi sürecinde sağlık emekçilerinin yaşadığı sıkıntıyı dile getiren Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi (DEÜ) SES İşyeri Temsilcisi Günseli Uğur hakkında verilen görevden uzaklaştırma kararı, süresiz şekilde uzatıldı. Sosyal mesafeye uymadığı gerekçesiyle verilen idari para cezası için de açtığı iptal davasının reddine karar verildi. Konuyu değerlendiren Uğur, “Hepsi birbiriyle bağlantılı kararlar, cezaya uygun gerekçeler aranıyor” derken, Avukatı Hasan Hüseyin Evin de “Açıkça hukuksuzluktur” diye konuştu.

“Görevden uzaklaştırma tedbirinin 5 Haziran 2021 tarihinden itibaren uzatılması uygun görülmüştür...” yazının tebliğ edildiği DEÜ Hastanesi SES İşyeri Temsilcisi Hemşire Günseli Uğur için aynı zamanda idari para cezasına yaptığı itiraz da reddedildi. Uğur, “Hatırlanacağı gibi 1 yıl önce haziran ayında DEÜ Hastanesi bahçesinde pandemi döneminde sağlık emekçilerinin yaşadığı sorunlar ve taleplerimizi ifade ettiğimiz etkinliklerimiz olmuştu. Bu etkinliklerden birisi için maske-mesafe kurallarına uyulmadığı iddiasıyla kabahatler kanundan cezalar talep edilmişti. Bunun üzerine İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına verilen ifadeler sonucunda takipsizlik kararı verildiği halde aynı gün ve tarih için mesafeye uyulmadığı gerekçesiyle verilen idari para cezası uygulandı. İtirazımız ise reddedildi ve para cezası onandı” dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
26
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?