Sendika Başkanının Eşi Olan Başhemşire Sendika Yazılarını Kendine Göre Değerlendiriyor İddiası!

Ordu'da bir sendikanın başkanının eşinin iki dönemdir Ordu Devlet Hastanesi'nde idarecilik yaptığını belirten SES Ordu Şube Eş Başkanı Ferit Ceylan, "bu kişi taraflı tutum sergiliyor. Sendika yazılarını yasaya göre değil de kendi düşüncesine göre değerlendiriyor." dedi.

Gündem 15.10.2020, 14:24 17.10.2020, 23:03 Güler Sağlam
Sendika Başkanının Eşi Olan Başhemşire Sendika Yazılarını Kendine Göre Değerlendiriyor İddiası!

'İlimizde sendika başkanlarını ve idarecileri siyasi irade belirlediği için kendilerini dev aynasında görenler var' diyen Ceylan, "Sağlıkta bir sendika başkanın eşi iki dönemdir, sendikanın yetkili olduğu Ordu Devlet Hastanesinde idareci olarak atanıyor, biz bu olayı etik bulmadık ama tarafsız olacak ise hiç kimse eşinin yaptığı iş gereği görevinde yükselmesini dillendirmek kendimize yakıştırmadık." şeklinde konuştu.


*Ferit CEYLAN - SES Ordu Şube Başkanı 

"Yönetmeliği bilmiyorsanız öğrenin"

TIKLAYIN

Sendika başkanının eşinin siyasi gücü ve sendika başkanı olmasını fırsat bilerek kuruma taraflı tutum sergilediğini belirten Ceylan, şunları kaydetti; "Yasa maddeleri ile yazıları bile ilgili yasayı okuyarak değil de, başka yerlere sorarak uyguluyor. Yasa ve yönetmenliği bilmeyen hiç kimse o koltukları işgal edemez. Sizin karşınıza gelen bir sendika başkanı, onu bir kurumun temsilcisi olarak değerlendireceksiniz, elinde resmi yazı ile gelen sizin çalışanınız değildir. Sendikanın temsilcisidir. Sendikadan gelen her yazı resmidir, gereğini yapacaksınız. Yasa ve yönetmenliği bilmiyorsanız sendikamıza resmi yazı yazarsınız biz sizlere yasa ve yönetmenlikleri yazarız öğrenirsiniz.

"Kraldan çok kralcılar"

Sayın idareci bugüne kadar kulağımıza gelen, eşinizin sendikasına üye kayıtları yapmanız, eşinizin sendikasına üye olanlara ayrıcalık yapmalarınızı zaman zaman basından ve arkadaşlarımızdan duyduk yaptıklarınızı hep şöyle değerlendirdik, “kendine yakışanı yapıyor” Ordu kamuoyu huzurunda soruyorum Antalya ve Kızılcahamam kamplarına giden sendika üyelerine yasanın hangi maddesine göre izin verdiniz. Kamp toplantılarına gidenlere ses çıkarmayanlar SES in yönetimini belirleyecek delege iznini kesmeye çalışıyor. Şimdi buradan SES Ordu Şube Başkanı olarak uyarıyorum. İdareciliğinizi eşinize, arkanızdaki siyasi güce güvenerek yapmayın, Kendinize gelin bu devran böyle sürmez sizden önce idarecilik yapanlar aramızda bizimle çalışıyor, sizde yarın o yüksek koltuklardan aşağı ineceksiniz devletin kurumları babanızın çiftliği değil, hiç kimse SES üyelerine kraldan çok kralcılık yapmasın arkasındaki güç kim olursa olsun o koltuklarınızı öyle bir sallarım ki aşağı düştüğünüzde aklınız başınıza gelir."

Ordu Hayat

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (6)
Doğrusu 4 ay önce
Ses sendikacı arkadaşlar bakanlık yerine hastaneden izin almaya çalışarak yanlış hamle yapmışlardır. Normalde yönetim hizmetlerine yazmaları gerekiyor. Mevzuatı bilmeyen ses sendikası kendi yanlışını haberle örtmeye çalışıyor. Buradan bari okusunlar da usule uygun iş yapsınlar. :)
Çok sallamayınız 4 ay önce
Bu nasıl seviyedir, öyle bir sallarım felan. Sıktı bu haberler. Sendikalar bakanlığa yazıyor bakanlık müdürlükler aracılığıyla hastanelere iletirler. Haber yazacaklarına bakanlığa yazsalar izinler verilir zaten. Yol yordam, yol yordam. Lütfen sallayarak kendinize yakışanı yapınız.
Şeytan Azapta Gerek 4 ay önce
10 gündür Ordu'daki tüm devlet kurumları belli odaklar tarafından saldırı altında ... kim neye hizmet ediyor iyi biliyoruz ... yaptıkları haberlerin zerre değeri yoktur ...
Akıl Sağlığı Önemli 4 ay önce
Ses Ordu Başkanı Ferit Ceylan Ordu valisine hakaret ve tehdit edecek kadar provokatör sendikadır. Sağa sola iftira atarak gündemde kalmaya çalışıyor
Ertuğrul Gül 4 ay önce
Adana İmamOğlu Devlet Hastanesi İdari Müdür İ.A.Karısı akp Kozan ilçe başkan Yard. Olduğu İçin 3 Yıldır Koltukta Oturuyordu 2.Kez Müdür Olarak Oturdu
Başhekim K.Y. 8 Yıldır Koltuk da Oturuyor Yine 3 Yıl Koltuk da Oturacak,Çünkü Karısı Kozanlı akp vekil adayı E.Y.
Hakan Kalın 4 ay önce
sağlık müdürü olunca, eşini başhekim yardımcısı atayanlarda çıksın meydana. bal tutup parmağını yalama devrimi yoksa
-2°
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?