Sen misin Sendika Başkanını Eleştiren: Doktor Sürgüne Gönderildi!

Konya Sarayönü Devlet Hastanesinde Çocuk Hastalıkları Uzman Doktoru olarak görev yapan Mustafa Dilmaç’ın poliklinik odasını basarak tehdit ettiği ardından sendika gücünü kullanarak doktoru sürgün gibi göreve gönderdiği öne sürülen Sağlık Sen Konya Şube Başkanı ve Sarayönü Devlet Hastanesi Başhekimi olan Ahmet UZUNAY hakkında sosyal medya’da sağlıkçıların paylaştığı videoda anlatılanlar izleyen sağlıkçıları şok ediyor.

Gündem 09.12.2020, 09:41 09.12.2020, 09:59 Güler Sağlam

Geçtiğimiz aylarda Konya Sağlık Sen Şube Başkanı seçimlerinin mahkemeye taşınmasının ardından Ak Parti Milletvekilleri ve Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş’un ortak mutabakatı ile Konya’ya Sendika Başkanı olarak seçtirilen Ahmet Uzunay, hali hazırda sürdürdüğü Başhekimlik görevinden de istifa etmemişti. Yani hastanesinde hem Başhekim olarak idareci hem de sendika Başkanı olarak STK Başkanı görevini sürdürmeye devam ediyor.

SENİ DAĞ BAŞINA SÜRERİM!


*Ahmet UZUNAY - Konya Sağlık Sen Şube Başkanı ve Sarayönü Devlet Hastanesi Başhekimi

İddialara göre hastanede yaşanan sıkıntılardan sonra hakkında CİMER’e şikayet bildiriminde bulunduğu gerekçesiyle Çocuk Polikliniğinde hastalarını muayene eden doktoru hastalarının gözü önünde odasına baskın verircesine girerek Konya Sağlık Sen Şube Başkanı ve Sarayönü Devlet Hastanesi Başhekimi Ahmet Uzunay tehdit etti. “Seni dağ başına sürerim” şeklinde doktora yaptığı şikayetin hesabını soran Sağlık Sen Şube Başkanı ve Sarayönü Devlet Hastanesi Başhekimi Ahmet Uzunay, sosyal medya’da paylaşılan videoda anlatılanlara göre dediğini yapmış gözüküyor.

SARAYÖNÜ HALKI MI CEZALANDIRILIYOR!

SaglikpersoneliHABER.NET sitemizin Konya kaynaklarından edindiği bilgiye göre, Eşi’de doktor olan Çocuk Hastalıkları Uzmanı Mustafa Dilmaç’ın Konya Merkez’de olan ikametgahına rağmen, hastanede tek çocuk hastalıkları uzmanı olması gözetilmeden 140 Km uzaktaki ilçe hastanesine sürgün gönderildiği söyleniyor. Üstelik gönderildiği hastanede 3 ayrı Çocuk Hastalıkları Uzmanınında görev yapması sürgün iddialarını güçlendirmiş durumda. Hastanelerindeki tek Çocuk Hastalıkları Uzmanınında soruşturma gerekçesiyle alınmasının ardından ilçede yaşanacak sıkıntılara Konya İl Sağlık Müdürlüğünün nasıl bir açıklama yapacağı ise merak konusu.

DOKTOR BAKAN KOCA’YA SESLENEREK ADALET İSTEDİ!

Kendisi de Çocuk Hastalıkları Uzmanı olan Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın Sendika Başkanı sıfatıyla tehdit ederek tartışma yaşadığı doktoru, yine sendika gücüyle sürgün bir göreve gönderttiği iddia edilen girerek Konya Sağlık Sen Şube Başkanı ve Sarayönü Devlet Hastanesi Başhekimi Ahmet Uzunay hakkında ne gibi bir yönetim anlayışı sergileyeceği şimdiden sağlık camiasının en çok merak ettiği konu oldu.

Çocuk Hastalıkları Uzmanı Mustafa Dilmaç sosyal medya hesabından yayınladığı videoda;

TIKLAYIN

Ben doktor Mustafa Dilmaç. Sarayönü Devlet Hastanesinin tek çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanıyım.

Geçtiğimiz haftalarda hastane Başhekimi olan şahıs, Çocuk Polikliniğimi basıp, üzerime yürüyüp beni tehdit etmişti.

Bunun üzerine Konya İl Sağlık Müdürlüğü bir soruşturma açmıştı. Soruşturma neticelenmiş. Beni Konya'nın en uzak ilçelerinden biri olan Akşehir'e sürgün etmişler.

Bu hastane Başhekimi olan şahıs, Konya sendika il şube başkanı. Bu tamamen kanuna aykırı zaten. Ben bunu belirtmiştim daha önce fakat sağlık Müdürlüğü Başhekimi korudu. Başhekimlik gücünü kullanarak beni Konya'nın en uzak ilçelerinden birine sürdürdü.

Burdan Sağlık Bakanımıza seslenmek istiyorum. Burda benim suçum ne? Polikliniğim basılan ben, Üstüme yürünen ben, tehdit edilen ben. Ben burada görevimi yapmaya çalışıyorum. Ben burada çocuk hastalarıma hizmet etmeye çalışıyorum. Şu covid pandemisi döneminde elimden gelen herşeyi yapıyorum. Fakat sürgün ediliyorum. Benim burada suçum ne? Hakkımı aramak mı benim suçum? Sayın Sağlık Bakanımızdan bu sürgüne dur demesini istiyorum.

Mahkemelik Olan Sağlık-Sen Konya Seçimlerinde Uzlaşı Kararı Çıktı! tıklayın.

Sağlık Sen Şube Başkanı olan Başhekim Uzunay, diğer sendika üyelerine karşı tarafsız olabilecek mi? tıklayın.

Sağlık Sen Genel Başkanı Ak Parti Genel Merkezinde! tıklayın.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (31)
Saglik personeli 2 ay önce
Malum sen temsilcileri ve hıyarağaları arasındaki farkı göremedim gitti.
ne bekliyorsunuz 2 ay önce
ne bekliyorsunuz ki hakkınızı arıyacaklarına k.... larından gelmediğinde bizleri sürgünlerle tehdit etmeniz siz size yakışanı yapmaya devam edin.
Konyadan 2 ay önce
İl sağlık müdürü yıllarca korudu AFÖ yü.
Şimdi sıra bunda korusun dursun bakalım. Elbet birgün sende gidersin koç.
BİBUÇUK ETLİEKMAAA 2 ay önce
işlevsiz kalan sendikadan istifa etme vakti gelmiştir
hakkımız helal değil 2 ay önce
hergün sağlıkçılar ölürken sesini çıkarmayan sendikaya üye olan sağlıkçılar varsa diyecek lafım yok
Sağlıkçı 2 ay önce
Hakkımızı sosyal medya vasıtasıyla arar ve alır olduk vay halimize kişilerin keyfine kaldı adalet
Murat reis 2 ay önce
Malumsene üye olanlarında yoneticilerinide ta ......
Ali Erbulak 2 ay önce
Bu adamlarla ugrasamazsın ki Tohtur Beg. arkasında siyaset ve sendika gibi maddi ve manevi güçlü kuruluşlar var. Sen ise savunmasız ve 3 kuruş maaşla çalışan bir emekçisin. Başka ile tayini iste sesini çıkarmadan çalış bir an önce emkli ol. İstediklerini yaparlar sen de bağırıp durursun anca kimse duymaz. Pediatri gibi zor bir ihtisası bitirip şu çektiklerin.. Emeklerine yazık ya.
Yaw He He 2 ay önce
Doktor 3 kuruşa mı çalışıyor ve birde emekçi öyle mi he he canım acındır olmadı aç onlar fakir onlar edebiyatı yapda inandırıcı olsun
Yakışmıyor konyaya 2 ay önce
Konu ile ilgili kurum olan ve devleti temsil eden Konya il sağlık müdürlüğü duruma resmi açıklama getirmelidir.Sendika bir sivil toplum örgütüdür devleti veya yargıyı temsil etmemektedir, hiçbir güç ve kuvvet devletin ve hukukun önünü kesemez.Hak ve adaletin hakim olduğu tarafsız açıklamayı bekliyoruz.
ŞAŞIRDIK MI 2 ay önce
Sendikayı besleyen biz, yöneticileri besleyen biz, şikayet eden yine biz. Sendikadan memnun olmayıp hâlâ üye olan veya yönetim biçiminden memnun olmayıp hâlâ aynı kişileri seçen bizleriz
Mehmet 2 ay önce
Arkadaş bi kişi de polikliniğimi bastı lafının açıklamasını istememiş. Ne oldu da Başhekim seni ayağına çağırabilecekken, ayağına kadar geldi ve orada tartıştınız. Başhekimin kişiliğine mi hakaret ettin, küfür mü ettin, boyundan büyük laflar mı ettin. Ne oldu da Başhekim ayağına kadar geldi, onu da bi söyleseydin. Doktor arkadaş biraz genç ve atarlı birine benziyor, Başhekim Bey yerine "Başhekim olacak şahıs" şeklinde konuşuyor. Direk Sağlık Bakanına seslenecek kadar da ast üst ilişkisinden habersiz. Eleştirilecek bişey varsa eleştirelim de, sadece bulundukları yerlerden dolayı, onların kişiliklerini de yok sayarak insanlara hak etmedikleri sözleri sarf etmeyelim. Haksa herkese.
Ahmet Oktay Cihan 2 ay önce
Cimer şikayeti nedeniyle polikliniği basmış.. Yazının içeriğinde yazıyor... Hiçbir gerekçe doktorun poliklinik odasını basmayı ve tehdit edilmesini e uzak ilçeye sürülmesini haklı göstermez...böyle davranan başhekim idareciye gösterilmesi gereken saygıyı haketmiyor...bakanın yapması gereken amire ve memura eşit uzaklıkta olup olayı detaylı inceleyip kim ne hakediyorsa onu verip adeleti sağlamalıdır... Başhekimlik sağlık müdürlüğü sendikalar ve idari mahkemeler haklının değil yandaşın yanındadır... Benzer sıkıntıları bende yaşıyorum... Konunun destek ve takipçisiyim kim haklıysa...
Ahmet 2 ay önce
sende şuan bi cevap versen..bir kişi hem il sendika başkanı hem başhekim nasıl olur?bu bir nevi mobing değil midir
Kamil 2 ay önce
Çocuk doktoru İstanbul tıp fakültesi mezunu, Meram tıp fakültesi ihtisaslı. Başhekim Selçuk mezunu pratisyen hekim!! Aralarındaki sorunu bilmiyorum ama pratisyen hekim uzman hekimin amiri olmamalı. Hele hele o hastanede uzman hekim varsa ( ki var) onlardan biri olmalı. Astsubayın, subayın amiri olduğunu düşünebiliyor musunuz? Düşünemiyorsunuz olur mu diyorsunuz. Doğrusu kıdem ve liyakattir ama bu maalesef bizim ülkemizde yok.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
hafif kar yağışlı
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?