Sen misin Sekreterleri Doktorların Yanından Alan: O Başhekim Hakkında Cihaza El Koydu İddiası!

Geçtiğimiz hafta doktorların yanında görev yapan bilgi işlem sekreterlerini farklı birimlere görevlendiren Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı hakkında neredeyse hergün olumsuz haberler yapılmaya devam ediyor. Şimdi de Başhekimin Covid-19 hastalarının tedavisinde de kullanılan ozon cihazına el koyduğu öne sürüldü.

Gündem 03.05.2021, 21:48 04.05.2021, 10:23 Güler Sağlam
Sen misin Sekreterleri Doktorların Yanından Alan: O Başhekim Hakkında Cihaza El Koydu İddiası!

ALKÜ ( Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi) Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yer alan GETAT (Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp) ve Ozon Terapi Merkezi'nde bulunan ozon cihazına Başhekim Lakadamyalı tarafından el konulduğu iddia edildi. ALKÜ Alanya Tıp Fakültesi Öğretim Görevlisi, Yoğun Bakım Yan Dal Uzmanı Prof. Dr. Tülin Akarsu Ayazoğlu yönetimindeki merkezde kullanılan emanet ozon cihazına Başhekim Lakadamyalı tarafından el konulduğu, başhekimin gerekçe olarak "Ozonun faydasına inanmıyorum" dediği ileri sürüldü. Alanya sağlık camiası kulislerinde yankılanan bu iddialara ilişkin Başhekim Lakadamyalı, "Benim söylemediğim sözleri kullanarak haber yapmanız etik değil. Her türlü kanuni hakkım saklıdır" yanıtını verdi.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

'OZON COVID-19'DA BÜYÜK BİR ŞANS'

ALKÜ Alanya Tıp Fakültesi Öğretim Görevlisi, Yoğun Bakım Yan Dal Uzmanı Prof. Dr. Tülin Akarsu Ayazoğlu, daha önce yaptığı açıklamada modern tıp ilaçları ile tamamlayıcı tıp uygulamalarının beraber kullanılmasının COVID-19 hastalarında başarı oranını arttırabileceğini vurgulamıştı.

Ozon tedavisinin Alanya’da pek çok hekim tarafından uygulandığını ve bunun Alanya adına büyük bir şans olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Ayazoğlu, ayrıca Sağlık Bakanlığı'nın pek çok hastanede "Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) merkezlerini açtığını, ALKÜ Alanya Eğitim Araştırma Hastanesi'nde de GETAT ünitelerinin olduğunu ve ozon terapi merkezinin bulunduğunu söylemişti. Prof. Dr. Ayazoğlu, sistemik ozon tedavisinin önemini vurgularken, enflamasyonu kontrol etmede, bağışıklığı uyarmada ve antiviral aktivite olarak COVID-19 hasarından koruma sağlamada yararlı görüldüğünü, uluslararası literatürlerde vurgulandığını ve bu nedenle yeni bir immün tedavi metodolojisi olarak önerildiğini de vurgulamıştı. Ayazoğlu, COVID-19 pozitif hastalarda antivirallerle kombinasyon halinde sistemik ozon tedavisinin yardımcı ve sinerjik olabileceğini de belirtmişti.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Sky 2 ay önce
Saçma sapan bir haber.
17
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?