PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Şehir Hastanesinin Instagram Hesabını Çaldılar!

Yozgat Şehir Hastanesi Instagram hesabının çalınması nedeni ile duyuruda bulunuldu ve "Yozgat Şehir Hastanesi Instagram hesabımıza siber saldırı olmuştur. Bu tür paylaşımları dikkate almayınız. " denildi

Gündem 23.09.2021, 03:57 Zeynep Elmalı
Şehir Hastanesinin Instagram Hesabını Çaldılar!

Son zamanlarda pek çok vatandaşın yaşadığı sosyal medya hırsızlığını kervanına Yozgat Şehir Hastanesi de katıldı. Yozgat Şehir Hastanesi’nin resmi Instagram hesabı çalındı.

Hesabının kontrolünü ele geçiren dolandırıcılar ise hesabın story’sinden üzerinden hastanenin Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr. Mustafa Kozan’ın ismini kullanarak sözde forex yatırımı için bir görsel paylaştı.

Yozgat Şehir Hastanesi’nden yapılan açıklamada, “Yozgat Şehir Hastanesi Instagram hesabımıza siber saldırı olmuştur. Bu tür paylaşımları dikkate almayınız.” ifadelerine yer verildi.

Son dönemlerde Instagram üzerinden gerçekleştirilen hesap hırsızlıkları giderek artmaya başladı. Siber dolandırıcılar tarafından bütün hesaplar hedefte olsa da özellikle topluma mal olmuş, mavi onay rozetli hesaplar dolandırıcılar tarafından ele geçirilmek isteniyor.

Siber hırsızlar hesapları ele geçirdikten sonra vatandaşları dolandırmak, mağdur etmek ya da fidye koparmak amacıyla türlü yöntemler kullanıyor.

Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?