Şehir Hastanesinde İlaç Yerine Mesir Macunu!

Kayıhan Pala isimli kullanıcının Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Burası Bursa Şehir Hastanesi içerisinde yer alan bir işyeri. Yorumu sizlere bırakıyorum” ifadeleriyle paylaştığı fotoğraf da “Mesir macunu, doğal zayıflama çayları” gibi ürünlerin satıldığı bir aktarın yer aldığı görüldü.

Gündem 24.02.2021, 22:14 25.02.2021, 11:36 Güler Sağlam
Şehir Hastanesinde İlaç Yerine Mesir Macunu!

"Şehir Hastaneleri" kitabının yazarı Prof. Dr. Kayıhan Pala, Bursa Şehir Hastanesi’nde yer alan işyerine isyan etti.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Kayıhan Pala, “Burası Bursa Şehir Hastanesi içerisinde yer alan bir işyeri. Yorumu sizlere bırakıyorum” ifadelerini kullandı. Pala’nın paylaştığı fotoğrafta, “Mesir macunu, doğal zayıflama çayları” gibi ürünlerin satıldığı bir aktarın yer aldığı görüldü.

“AVM GİBİ HİZMET VERİYOR”

Kayıhan Pala, reçeteli ilaçların yazıldığı bir hastanede, aktarın yer almasına tepki gösterirken, Bursa Şehir Hastanesi’nin AVM gibi hizmet verdiği belirtildi. Pala’nın paylaşımına yorum yapan Twitter kullancıları, Bursa Şehir Hastanesi’nde birçok işyerinin bulunduğunu, hastanenin “AVM gibi hizmet verdiğini” ifade etti.

TIKLAYIN

ŞEHİR HASTANELERİNİ YAZMIŞTI

Kayıhan Pala, İletişim Yayınevi’nden çıkan “Şehir Hasteneleri” adlı kitabında, şehir hastanelerinin ekonomik etkilerinin neler olduğunu incelemişti. Pala, şehir hastenelerinin,  tıbbi gerekliliklerden çok “Müşteri memnuniyetini” gözeten bir sistemin ürünü olduğunu söylemişti.

Şehir hastanelerinin yapımı derhal durdurulmalı” diyen Kayıhan Pala, 2.6 milyar TL ile 150 yataklı 64 hastane yapılabileceğini söylemişti.

Kayıhan Pala, "AKP iktidarı bitse de biz bunu sonlandıramazsak çocuklarımız 25 yıl boyunca dolara endeksli kira ödeyecek. Şehir Hastanesi yapımı hemen bugün durdurulmalı. Yapılan hastaneler bu finansman modeli sonlandırılarak Tıp Fakültelerine devredilmeli" demişti.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
ali veli 2 ay önce
ne güzel işte,yoğun bakımda yatan hastalara,mesir macunu verin,çivi gibi olur. hastane bakkala dönmüş:))))))
kral 2 ay önce
daha bunlar iyi günler
Ahmet 2 ay önce
Böyle bir eleştiri olabilir mi. Adam kantininde ne satarsa satar. Sanki uyuşturucu satılıyor gibi anlatmış. İşine gele alır gelmeyen almaz , bunu abartmanın ne anlamı var
akif 2 ay önce
yasal olmayan birşeymi
satılabilir sıkıntı yok
0
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?