PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Şehir Hastanesinde Güvenlik Terörü! Hemşire Odalarını Aradılar!

Şehir Hastanesinde akıllara durgunluk verecek olaya hastane yönetiminin talimatıyla özel güvenlik imza atarken, güvenlik görevlileri hemşirelerin bulunduğu alanlarda iddialara göre tüm itirazlara rağmen arama yaptılar.

Gündem 14.09.2022, 15:13 15.09.2022, 00:07 Cansu Polat
Şehir Hastanesinde Güvenlik Terörü! Hemşire Odalarını Aradılar!

Adana Şehir Hastanesinde yaşanan olayda iddialara göre, bir hemşirenin hastane yönetimine psikiyatri tedavisi gören mahkumlara yeşil ve kırmızı reçeteyle alınan ilaçların satıldığını yönünde şikayette bulundu.

Şikayeti değerlendiren hastane yönetimi, hastane güvenliğine talimat vererek şikayette adı geçen 3,4 ve 6 nolu servislerde ki hemşirelerin bulunduğu alanlarda arama yaptılar.

Görevli hemşirelerin ve sorumlu hemşirenin tüm itirazlarına rağmen güvenlik görevlileri hemşirelerin bulunduğu alanda arama yaptıkları öne sürüldü.

Hemşirelerin güvenlik görevlilerine “siz MİT’misiniz? Sizi CİMER’e şikayet edeceğiz” diyerek uyardıkları ancak hastane özel güvenliğinin tüm itirazdan rağmen arama çalışmalarına devam ettiği öğrenildi.

Yorumlar (41)
Bir yolcu 3 hafta önce
Sıkıntılı bir durum varsa emniyete ve savcılığa bildirilmeli. Özel güvenlik yetkisi dahilinde değil
misafir 3 hafta önce
ne alaka özel mülkün mü ki savcılık izni ile aransın devlet kurumu tabi ki aranacak haberin başlığı da saçma olmuş
:) 3 hafta önce
Tabi, delilleri karartmak içi süre tanınmalı. Çok zekice.
ahanda 3 hafta önce
yapılan uygulama yanlış değil fakat şekli yanlış. böyle bir düşünceniz varsa haklarında dosya açıp polis ve savcılık kanalı ile arama yaptırabilirsiniz. güvenlik görevlisi arkadaşların personellerle arasını açmaktan başka bir işlem olmamış bu olay.
Ebe bulut cerrah 3 hafta önce
Adli ve idari bi durum varsa tabiki aranmalı, neden rahatsızlık duyuluyor ki
Hemşire sağlık personeli 3 hafta önce
YASAYA AYKIRI olduğu için tepki gösteriyoruz. Savcının arama izni olmadan hiç kimse ARAMA YAPAMAZ.
doğrucu 3 hafta önce
Yalnız herkes olaya yanlış demiş ama tutanakta bahsedilen ilaçlar saklı biryerden çıkarılmış. Demekki olay doğru ve arama iyi ki yapılmış.
Adana01 3 hafta önce
Torbacı hemşireler cezalandırılmıyor işini yapan güvenlikler sürgüne gönderiliyor. Sağlıkta adalet
Hepimiz guvenligiz 3 hafta önce
Suç unsuru ve delil karartmaya karşı bir durumda tabiki arama yapabilirler eğer bu durum birilerini rahatsız ediyorsa suç asıldır böyle bir durumda sağlık bakım ve hastane başhekimi güvenliği tebrik etmeli hastaneyi zarara ugratanlardan hesap sormalı
adanalı 3 hafta önce
herşeyi de direk savunmayın be arkadaş, tutanakta bahsi geçen ilaçlar çay kutusunun içinden çıkmış, ne alaka çay kutusu demek ki vicdanı olan bi hemşire arkadaş olanları ihbar etmiş
01adana 3 hafta önce
Canımızı guvendiğimiz sehir hastanesinde neler oluyor yönetim nerde sayın cumhur başkanım bu işe de el atım çözeceğine eminim
Ankracl 3 hafta önce
Tutanak tutanak diyorsunuz. Yazılan ilaçların çoğu psikotik ilac bile değil. Sıkıntı olamaz mı olur ama yöntemi bu değildir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?